Туризм / Чорногорія / Ада-Бояна
facebook

Ада-БоянаПо сусідству зі знаменитої Ульціньской Рів'єрою, прямо в самому кінці Великого пляжу Рив'єри, в гирлі річки Бояна знаходиться тихий острівець Ада-Бояна. Ця невеличка ділянка суші, розташований всього в 25 км від Ульциня, зберіг антураж дикої природи, загубленості і відірваності від великого світу. Це місце навіть називають «Амазонією Європи». Острів є природним заповідником паркового типу. Завдяки м'якому середземноморському клімату регіону, в заповіднику росте безліч дивовижно гарних рослин, серед яких є реліктові та рідкісні види. Острів мальовничий, має форму трикутника. З двох сторін він омивається водами річки Боян, а з третього - Адріатичним морем. Ось ця сторона якраз і є широко відомий серед любителів пляжного відпочинку пляж Ада-Бояна.

А ще Ада-Бояна - один з найвідоміших нудистських центрів Європи.

Вода тут тепліше, ніж на інших курортах Чорногорії, і купальний сезон триває довше - з кінця квітня до початку листопада.


Ада-Бояна

Пляж Ада-Бояни

Пісок тут чудово м'який на дотик і багатий відтінками, що особливо помітно в косих променях західного сонця. Але це не головне його властивість. Оскільки пісок мелкоракушечний і кораловий, в його складі близько 30 мінеральних біологічно-активних речовин, він має м'який радіоактивним дією, і є позитивним фактором при лікуванні кістково-м'язової системи і безпліддя. Захід же дарує і неперевершену гаму фарб там, де сходяться море, небо і земля. Для любителів природних явищ буде цікаво спостерігати, як зливається воєдино прісна річкова і солона морська вода, а вже тим більше цікаво буде об'єднати річкові і морські купання.

На 100 км навколо Ульциня немає жодної фабрики або заводу.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки

Не менш, ніж пляж і море, мальовничі невеликі дерев'яні будинки, що стоять прямо на березі: їх жителі ловлять рибу, не виходячи за поріг власного житла, прямо з дому. У місцевих ресторанах, до речі кажучи, можна спробувати цю рибу, приготовлену за особливими рецептами, на смак.

Пляж Ада-Бояна підходить, як не можна краще, любителям активного відпочинку: серфінг, вітрильний спорт, катання на водних лижах вписуються в умови острова ідеально. Грунтові тенісні корти, настільний теніс, баскетбольний та волейбольний майданчики, а також школа верхової їзди чекають відпочиваючих. До речі сказати, Ада-Бояна єдине в Європейському нудистському світі місце, де вершник може бути голим.

Є ще одна особливість у цього острова: Ада Бояна здатна прийняти до 1000 чоловік, які прагнуть до єднання з природою, а тому приєдналися до руху нудистів. На острові розташовані село і готелі для нудистів.

Де зупинитися: на одному з курортів Ульціньской Рів'єри. Наприклад, в багатому на пам'ятки Ульцине, який також люблять кайтсерфери за хороші вітру. Або на прогресивному і веселому острові Ада-Бояна - притулок нудистів всіх мастей. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Дивіться також: Чорногорія, пам'ятки. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.