Туризм / Шрі-Ланка / Анурадхапура
facebook

АнурадхапураАнурадхапура - це адміністративний центр Північно-Центральної провінції Шрі-Ланки і один з найдавніших міст острова Цейлон. Довгий час Анарадхапура, розташована в стратегічно важливому місці - на перетині двох портових зон - і укрита в глибині джунглів, була столицею держави - аж до 1017 року, коли місто було серйозно зруйнований загарбниками з Південної Індії і покинуть жителями.

Майже тисячу років місто стояв в запустінні, і лише в 19 столітті англійський мисливець випадково натрапив на нього в джунглях.

Сьогодні Анурадхапура переважно відновлено і розділена на дві частини: Старе місто, який є нежитловий охоронною зоною, і Нове місто, де живе все населення Анурадхапури (близько 50 000 чоловік) і знаходиться туристична зона з готелями, ресторанами та магазинами.

Місто знаходиться досить далеко від берегової лінії, тому туристів в Анурадхапура залучають в першу чергу всесвітньо відомі пам'ятники культури та історії Шрі-Ланки, що входять до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як дістатися

Анурадхапура знаходиться в 200 з невеликим кілометрах від столиці острова - Коломбо. Дістатися до міста можна на поїзді (тут є дві ж / д станції), а також на автобусі за 5 годин (він приходить на автобусну станцію в Новому місті) або на взятому напрокат автомобілі по трасі A9 за 4 години.

Транспорт

По Новому місту курсують автобуси і тук-туки, але необхідність у них невелика - цей невеликий район можна спокійно пройти з кінця в кінець за півгодини. А ось охоронна зона на іншому березі річки Малватху-Ойя дуже велика по території - і без тук-лою тут не обійтися. Втім, у багатьох місцях Старого міста заборонено рух будь-якого транспорту, навіть тук-туків.

Екскурсії, розваги і пам'ятки Анурадхапури

Як вже було сказано вище, більшість туристів приїжджають, щоб побачити пам'ятки Старого міста. Серед них - так звані дагоби (буддійські релігійні споруди, призначені для зберігання реліквій) Тхумапарама, Руанвелі зі знаменитими кам'яними статуями Будди, Джетаванарама, що вважається одним з найвищих цегляних споруд в Стародавньому світі, а також статуя Будди аукає і священне дерево Бодхі, вважається найдавнішим з відомих дерев, з побудованим навколо нього храмом Махабодхи. І це тільки невелика частина тих пам'яток, які чекають мандрівників в Старому місті Анурадхапури.


Анурадхапура

У Новому ж місті розташовано безліч готелів, ресторанів і магазинів, є також і ринок, де можна придбати сувеніри.

Варто пам'ятати: хоча алкоголь і продається в закладах, орієнтованих на туристів, публічне розпивання спиртних напоїв на Шрі-Ланці не вітається.

Де зупинитися: на одному з високогірних курортів Цейлону, де ще в колоніальні часи британці ховалися від спеки, а саме в Канді або в Нувара-Елія. Крім того, можна зупинитися в столиці країни Коломбо або на одному з пляжних курортів південно-східного узбережжя Шрі-Ланки. Що подивитися: один з найдавніших міст острова Цейлон Анурадхапура, «Левову скелю» Сігірію, Храм Святого Зуба Будди в Канді, печерні монастирі Дамбулли, голландський форт 17 століття в Галле, місто-музей Полоннаруву, а також високогірний курорт Нувара-Елію, який також часто називають «маленькою Англією». Нарешті, варто провести пару днів в яскравій і гучної столиці країни - місті Коломбо. Вас також можуть зацікавіти В'єтнам, Індія, Індонезія, Китай, Японія. Найпопулярніші місця і курорти країни: Бентота, Галле, Негомбо, Канді, Коломбо.