facebook

БарРаніше Бар називався Антібаріем (бо навпроти знаходиться італійський Барі, куди зараз можна потрапити на поромі). У наші дні міст з коренем «бар» стало аж три: один італійський Барі, чорногорський Старий Бар, де знаходяться всі стародавні пам'ятки і Новий Бар (або просто Бар) - популярний курорт на Адріатичному морі, куди приїжджають всі туристи.

Завдяки 300-річному правлінню Османської імперії в Старому Барі з'явилося безліч пам'ятників архітектури: кам'яний акведук, годинникова башта і мечеть Омербашіча. Любителі старовини оцінять місцевий акведук часів вторгнення турків, а також покинуті стародавні будинки, суцільно вкриті заростями, але при цьому непогано збереглися. Місто потопає в зелені фруктових садів і маслинових гаїв, а пляжу тут, що зрозуміло, немає - за ним треба їхати в Новий Бар близько 5 хвилин на автобусі.

Трохи історії

На самому початку бронзового століття на березі Адріатики оселилися люди. Пізнє поселення це назвали Антібаріум - на противагу Барі, місту, який перебував навпроти нього на Апеннінському півострові. Ті, що прийшли сюди слов'яни скоротили назву до Бар, назва ця збереглася до наших днів. Сьогодні ж Бар став одним з центрів пляжного (і не тільки пляжного) відпочинку в чудовій країні Чорногорії.

Як дістатися

У Барі (ми зараз і надалі всюди, де згадується про Бар - говоримо про Новий) знаходиться найбільший порт Чорногорії, з пасажирським терміналом і яхтовим причалом. Це дає можливість помилуватися різноманітними яхтами, а також дістатися до міста по воді. Звідси відправляються пороми до Італії і Албанію.

Дуже приємною і пізнавальною може виявитися поїздка з Бара (Чорногорія) в Барі (Італія) з використанням порома. Причому, у такої поїздки можуть бути наступні нюанси: екскурсія обійдеться помітно (в 7-8 разів) дорожче, ніж просто поїздка, але для екскурсії не потрібна віза. Систематично то виникає можливість покупки такої екскурсії, то зникає, пов'язано це з нюансами діяльності консульських служб. Але при наявності шенгенської візи перешкод для такої поїздки немає. Акуратно треба підходити і до планування поїздки в Албанію: наприклад, для громадян РФ має місце сезонна скасування віз, але тільки сезонна!

Потрапити в Бар можна і по залізниці, скориставшись, наприклад, поїздом Белград - Бар. В силу невеликих розмірів країни, що не буде проблематичним дістатися до цього міста і від будь-якого аеропорту.

Між Старим і Новим Баром курсують автобуси, відправлення від автостанції в Барі, вартість проїзду близько 1 EUR.

Прогноз погоди

пляжі Бара

Найвідоміший міський пляж знаходиться в центрі Бара: дрібногалечний, дуже мальовничий, він розтягнувся вздовж берега моря майже на кілометр. Своєрідний Червоний пляж (Црвена плажа), який отримав свою назву через піску червоного кольору. На високій кручі, який нависає над пляжем, ночами збираються морські німфи, співають (місцеві жителі неодноразово чули їхній спів) і розчісують волосся кораловими гребінцями, так що любителям нічних купань треба бути вкрай обережними. Взагалі, ця ділянка узбережжя рясніє різноманітними бухтами, бухтами і лагунами, з яких можна завжди вибрати щось, що підходить до смаку і настрою.

Шопінг та магазини

У Барі працює найбільший ринок на Адріатичному узбережжі Чорногорії - Тополиця. Працює він щодня, купити тут можна все, що душа забажає, від продуктів до сувенірів. Треба сказати, що в Старому Барі теж є ринок, який відкритий по вівторках і п'ятницях. Він дуже колоритний, нагадує про давно минулі дні, багато туристів приїжджають сюди спеціально, щоб купити місцевий козячий сир і в'яленого коропа.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Бара

Отже, як уже говорилося вище, місто ділиться на Старий і Новий, причому, Старий відстоїть від берегової лінії на 3,5 км. Він обнесений потужної фортечною стіною, всередині якої - лабіринт вузьких мальовничих вуличок. Оскільки заснований Старий Бар 2500 років тому, пережити йому довелося багато. Всі правителі і загарбники залишали свою печатку на обличчі міста, роблячи його ілюстрацією важкої прикордонного життя. В результаті в місті химерно переплелися риси романо-готичного поселення з архітектурою, типової для ісламського поселення. Синтез вийшов напрочуд цікавим для дослідників і цікавим для туристів.

По суті справи, Старий Бар - це справжній музей під відкритим небом. Заснований місто було в 11 столітті, біля підніжжя гори Румії, на висоті 110 м над рівнем моря, і поступово «рухався» в бік моря. Старий середньовічний місто було покинуть, але не зруйнований: у місті збереглися залишки 240 будівель різного призначення, криві, вузькі вулички, неправильної форми площі. Найстаріший з них - міські ворота - відносяться до 10-11 століття.

Руїни кафедрального собору Святого Георгія, зведеного в 11 столітті, збереглися не так добре, щоб можна було уявити, як виглядав собор спочатку, а ось мечеть Омербашіча з мінаретом і приміщеннями для паломників (побудовано все було в 17 столітті) збереглася дуже добре.

З решти частин кріпосної стіни відкривається вражаючий панорамний вид на море, Новий Бар, порт.

Непогано зберігся акведук, що спускається з гори до моря, що залишився від турків. Головною ж пам'яткою Бара є палац короля Ніколи, точніше, цілий палацовий комплекс, що складається з великого і малого палаців, зимового та ботанічного садів. В наші дні тут розташовується краєзнавчий музей міста і розгортаються різноманітні виставки.

Як і в більшості міст Чорногорії, в Барі щільно переплелися мотиви, типові для османської архітектури, з рисами європейської - наслідок бурхливої ​​історії.

Новий Бар розташований біля самої кромки моря і являє собою сучасний курортне місто, уособленням якого є Набережна 13 липня і вулиці, до неї прилягають. Основною визначною пам'яткою Нового Бара є церква Святого Миколи, резиденція католицького архієпископа, і дуже цікавий пам'ятник визволителям Бара від османського ярма: його композиція включає в себе фрагменти зруйнованих будівель старого Бара. Пляж в районі Бара облямований сосновими і кипарисовими лісами, завдяки яким повітря тут робиться легким і ароматним.

Крім того, Бар славиться своїми оливковими гаями, в одній з них росте найстаріше дерево Європи, йому вже 2000 років і воно вважається символом міста.

Багаті пам'ятками і околиці міста, це численні монастирі, руїни старих церков, руїни фортець. На окрему увагу заслуговує бенедектінскім монастир Богородиці Ратачской між Баром і Сутоморе. Заснований він був у 13 столітті, а зруйнований турками в 16 ... Не можна не відзначити, що саме в цьому монастирі було створено перше південнослов'янське літературний твір - «Літопис попа Дуклянина». Цікаві руїни церкви св. Рока і церква св. Теклі, обидві вони мають по два вівтарі, православний і католицький, обидві церкви є двухконфессіоннимі.

Навколо міста безліч плантацій мандаринів, гранатів, інжиру, апельсинів та інших дерев, які дарують людям смачні фрукти.

У Барі працює найбільший ринок на Адріатичному узбережжі Чорногорії - Тополиця. Працює він щодня, купити тут можна все, що душа забажає, від продуктів до сувенірів.

дайвінг

Своєрідний дайвінг в околицях міста. Звичайно, рибок, схожих на пташок, як в Червоному морі тут не зустріти, але волею долі неподалік від Бара затонуло кілька цікавих судів, вони-то і є метою дайверів на цій ділянці Адріатичного моря. Зокрема це затоплена яхта короля Николи, австро-угорський есмінець і німецький крейсер «Форвертц». Оскільки глибина невелика, доступні ці об'єкти і недосвідченим дайверам. Але це не означає, що огляд затонулих кораблів не вимагає ніякої підготовки: затонулий корабель завжди небезпечний тим, що проржавілі його частини можуть пошкодити спорядження, або стань причиною травми дайвера. Крім того, якщо за них зачепитися, то можна ... «зависнути на паркані», що може призвести до досить сумних наслідків.

Де зупинитися: в старовинному і багатому на пам'ятки Барі, живописному Петроваце або Сутоморе, де знаходиться кращий піщаний пляж країни. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Дивіться також: Будва. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.