facebook

ГаллеГалле (Galle) - велике місто-порт на південному заході Шрі-Ланки, столиця Південної провінції. Основна визначна пам'ятка - голландський форт, побудований в 17 столітті.

Як дістатися до Галле

Безліч автобусів пов'язує Галле з курортами уздовж південно-західного узбережжя Шрі-Ланки. Вони відходять з головного автовокзалу, який знаходиться в самому центрі міста, навпроти стадіону для крикету. В основному, звідси можна виїхати в Коломбо (рейсовий / с кондиціонером 150/300 LKR, в дорозі три години), Хіккадуву (37 LKR, 30 хвилин), Унаватуни (28 LKR, 10 хвилин) і МАТАРА (67 LKR, в дорозі 1 година).

Ціни на сторінці вказані на липень 2016 р

Крім того, з ж / д вокзалу відходять поїзди в Коломбо на станцію Марадана (2-й / 3-й клас 180/100 LKR, 3 години в дорозі) і слідують експреси до Канді (2-й / 3-й клас 400 / 210 LKR, 6,5 години в дорозі). Місцеві поїзди пов'язують Галле з Хіккадуве (2-й / 3-й клас 40/20 LKR, 30 хвилин) і МАТАРА (2-й / 3-й клас 80/40 LKR, 1-1,5 години в дорозі).

Тук-тук від Галле до пляжу Унаватуна обійдеться в 300-350 LKR.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Галле

Форт Галле, який зараз знаходиться в чудовому стані, один з найбільш збережених колоніальних фортів в Азії. Над воротами в камені вирізаний щит з монограмою Ост-Індської компанії - зображеннями двох левів і півня. По периметру форт оточений масивними стінами, споруди всередині практично зруйновані. Варто обов'язково піднятися на старий маяк, звідки відкривається прекрасний вид на місто.

Можна оглянути собор Св. Марії (голландська церква 18 століття), численні індуїстські і буддійські храми (Kalutara, Seenigama, пагода світу), Голландський музей з експонатами колоніальних часів і Морський музей (Queens St, Fort) з моделями кораблів і картами.


Галле

У 5 км від міста знаходиться пляж Унаватуна, оточений кораловими рифами з бездоганно чистим морем. Недалеко від Галле є черепашача ферма, куди привозять зібрані з узбережжя черепашачі яйця, а пізніше відпускають вилупилися черепашок в океан. Ще одна важлива «must see» Галле - дощовий ліс Синхараджа ( «Король-лев») - одне з небагатьох на Землі місць, де первісні вологі ліси ще не знищені людиною. Дощовий ліс б'явлен біосферним заповідником і включений в список світової спадщини ЮНЕСКО.

З Галле можна відправитися на екскурсію по джунглях, сафарі на джипах і конях або в клуб водних видів спорту і підводного плавання, де досхочу позайматися водними лижами, віндсерфінгом, серфінгом, рафтингом, каякингом, сноркелінгом, вітрильним спортом або риболовлею у відкритому морі.

Де зупинитися: в Тангалле, який славиться своїм дивовижним піщаним узбережжям; серферів - в Велігама або Хіккадуве (остання, до речі, сподобається і дайверам); в Унаватуне, яка за версією каналу Діскавері входить в «десятку» кращих пляжів в усьому світі. Коггала цікава своїм озером, яке тягнеться уздовж лінії пляжу на багато кілометрів. Що подивитися: один з найдавніших міст острова Цейлон Анурадхапура, «Левову скелю» Сігірію, Храм Святого Зуба Будди в Канді, печерні монастирі Дамбулли, голландський форт 17 століття в Галле, місто-музей Полоннаруву, а також високогірний курорт Нувара-Елію, який також часто називають «маленькою Англією». Нарешті, варто провести пару днів в яскравій і гучної столиці країни - місті Коломбо. Вас також можуть зацікавіти В'єтнам, Індія, Індонезія, Китай, Японія. Найпопулярніші місця і курорти країни: Бентота, Галле, Негомбо, Канді, Коломбо.