Туризм / Чорногорія / Герцег-Нові
facebook

Герцег-Нові



Герцег-Нові (Herceg Novi) - відомий курорт в південній частині Адріатики біля входу в Бока-Которська затока, який називають «ботанічним садом Чорногорії», оскільки в ньому росте безліч реліктових дерев і чагарників. Курорт підійде як сім'ям з дітьми, так і тим, хто бажає поправити здоров'я.

8-10-381-88-номер телефону

Як дістатися

Дістатися до Герцег-Нові не складе труднощів. Приблизно в 30 км від нього знаходиться один з міжнародних аеропортів Чорногорії - Тіват. З містами Чорногорії Герцег-Нові з'єднаний Адріатичної трасою - двосмуговим, цілком гідного рівня, шосе. Взагалі якість автодоріг Чорногорії, невеликі відстані між містами і велика кількість прокатних контор (місцеві приблизно на 15-20% дешевше міжнародних) мають у своєму розпорядженні до подорожей по країні на автомобілі. Треба відзначити, що через протоку Веризі налагоджена поромна переправа, що дозволяє не об'їжджати Которської бухти (при поїздках в Хорватію), а з Каменарі (селище поруч з Герцег-Нові) потрапляти прямо в лепетання. В недалеких планах - будівництво моста через цю протоку.

Трохи історії

Герцег-Нові - ще один з прибережних міст Чорногорії. Його історія, як і історія багатьох балканських міст, сповнена драматичних подій, а його архітектурний вигляд сформований численними і різноманітними правителями. А було цих правителів чимало, адже місто засноване був королем Твртко I в 1382 році, а розкопки показали, що люди селилися тут і в античні часи.

пляжі

Пляжі на курорті не найкращі, досить часто це просто бетонні плити, але до хороших піщаних пляжів дістатися можна на човні. Місто називають ботанічним садом Чорногорії, так як флора тут на рідкість різноманітна. В регіоні непогані умови для дайвінгу, в тому числі кілька шкіл, навчальних правилам занурення і плавання під водою. Метою занурення є, в основному, кілька затонулих недалеко від берега відомих кораблів.

Готелі та ресторани Ігало

Кількість і різноманітність готелів в місті цілком відповідає вимогам туристичного потоку. Це і класичні готелі, і апартаменти, і вілли. Те ж саме можна сказати про ресторанах і кафе. Кухня тут переважає європейська, але Адріатика є Адріатика, тому для любителів поласувати усілякими морськими гадами можливостей тут предостатньо. Порції в ресторанах зазвичай такого розміру, що це йде врозріз з усіма порадами дієтологів. Відмінно розвинена та частина інфраструктури міста, яка затребувана любителями нічних розваг: бари, численні шоу, клуби. Є і променад в Герцег-Нові, саме з нього найкраще милуватися морськими далями і панорамами узбережжя. Останні роки в місті проходить кожну зиму Фестиваль Мімози. У цей час все навколо пронизане її ароматом, а квітуче місто гарний настільки, що виникають думки про те, що Герцег-Нові може бути центром не тільки пляжного відпочинку.

клімат

Купальний сезон тут триває з травня по вересень, температура води в цей період коливається від 22 до 28 градусів, м'який середземноморський клімат приваблює безліч відпочиваючих з дітьми.

Лікування в Герцег-Нові

У Герцег-Нові знаходиться Ігало - найбільший центр фізіотерапії, реабілітації здоров'я, профілактичної медицини, волнотерапии і курортного лікування в басейні Середземного моря. Інститут «Ігало» отримав визнання у всьому світі завдяки успішному лікуванню багатьох захворювань. Тут прекрасні умови для оздоровлення та відпочинку: м'який середземноморський клімат, чисте море, лікувальна морська грязь, джерела мінеральної води «Ігалка» (її використовують для лікувальних ванн з холодних радонових вод), а також сучасне устаткування і кваліфікований персонал.

Пакетна вартість тижневих, двух- і тритижневих програм перебування в «Ігало» коливається в залежності від сезону. Приблизно - від 400 EUR за тиждень до 1200 EUR за три тижні.

Методи лікування: гідротерапія, пелоідотерапія (грязьові ванни), масаж, таласотерапія, трудотерапія, електротерапія, фототерапія, інгаляції, акупунктура, дозований прийом сонячних ванн, вправи на пляжі і у воді.

Показання: ревматизм, захворювання опорно-рухового апарату, кардіологічні захворювання, захворювання легенів, стан після переломів або ортопедичних операцій, неврологічні захворювання, стан після крововиливу в мозок, розсіяний склероз, пошкодження центральної та периферичної нервових систем, гінекологічні захворювання, екзема, псоріаз, надмірна вага, стресові стани.

Ціни на сторінці вказані на травень 2016 р


Герцег-Нові

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Герцег-Нові

Набережна довжиною в кілька кілометрів, уздовж якої працюють численні кафе і ресторанчики на будь-який смак. Парк, в якому росте понад сто видів субтропічних і тропічних рослин, а також безліч видів мімози, Краєзнавчий музей і Художня галерея. У Боко-Которскій затоці знаходиться острів Мамула зі старою австрійською фортецею, знаменита Блакитна печера, куди цілком заходять невеликі яхти і безліч штучних печер-укриттів для підводних човнів часів другої світової війни. Також порадують око туриста бастіони Шпаньола, Форте-Маре, Канлі-Кула, чудові церкви і старовинні будівлі.

Взимку в місті проходить «Фестиваль мімози», який триває цілий місяць.

Однією з найвідоміших православних пам'яток є монастир Савіна. Побудований понад 1000 років тому, він за свою історію неодноразово добудовувався і перебудовувався, але, тим не менш, зберіг свою автентичність і в наші дні є одним з кращих на Адріатиці зразків архітектури в стилі бароко. Широко відома чудотворна ікона Божої Матері Савінської, найголовніша святиня монастиря.

Кілька фортець і бастіонів міста дуже цікаві і знамениті кожен по-своєму. Морська фортеця (Forte Mare) побудована засновником міста королем Твртко I в 1382 році і є однією з найулюбленіших туристами визначних пам'яток. Канлі-Кула (Кривава Вежа) була побудована турками під час Османської правління, довгий час використовувалася як в'язниця, та й тепер її вигляд викликає похмурі думки. Тоді ж в мечеть була перероблена і церква Святого Михайла Архангела на площі Белавіста. Австрійці звели в 19 столітті міську ратушу з курантами, вона є архітектурною домінантою центру міста і його безсумнівним прикрасою.

Де зупинитися: на одному з курортів Герцегновская Рів'єри. Наприклад, в старовинному і багатому на пам'ятки Которе, крихітному Перасте, мальовничому Рісане або сучасному і веселому Тівате. Сім'ям з дітьми і тим, хто бажає підправити здоров'я, сподобається в «ботанічному саду Чорногорії» - на курорті Герцег-Нові і його придатку Ігало, який на всю Європу славиться своїм інститутом курортно-санаторного лікування. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Дивіться також: Скадарське озеро, Чорногорія. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.