Туризм / Шрі-Ланка / Дамбулла
facebook

ДамбуллаГора Дамбулла - великий релігійний комплекс, розташований в центрі острова трохи південніше Сигирии. Це місце особливо сподобаються любителям архітектури та історії, адже Дамбулла знаменита своїми унікальними печерними храмами і монастирем, а також іншими археологічними пам'ятками, що знаходяться під захистом ЮНЕСКО.

Як дістатися до Дамбулла

Дамбулла знаходиться в 150 кілометрах від міжнародного аеропорту Шрі-Ланки між Канді, Анурадхапура і Полоннарува. Кращим способом дістатися до місця є автобус. Вартість проїзду з Канді до Дамбулла коштує приблизно 80 LKR. З Коломбо до Дамбулла можна дістатися за чотири години на комфортабельному автобусі з кондиціонером, заплативши 150 LKR. З Полоннаруви і Анурадхапури автобуси ходять всього за 78 LKR.

Ціни на сторінці вказані на квітень 2016 р

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Дамбулли

«Золотий Печерний Храм», розташований на вершині гори, був побудований ще в першому столітті до нашої ери і зберігає найбільшу в світі колекцію статуй Будди. Вхід в печери становить близько 1500 LKR. Всього буддистський храм складається з п'яти печер, кожна з яких має свою назву.

Перша печера названа в честь бога Вішну, під заступництвом якого був зведений храм. Тут можна побачити сім статуй Будди першого століття до нашої ери, найбільша з яких становить 14 метрів. Поруч з храмом розташовується невелика каплиця бога Вішну, яку також можна оглянути.


Дамбулла

Друга печера найбільша. Уздовж стін, прикрашених унікальними фресками з життя божества і історії країни, розташовуються статуї Будди і богів, виконані з граніту, дерева та цегли. Крім того в печері є дагоба - монументальна споруда для зберігання реліквій, яку оточують 11 статуй медитує Будди. На вході знаходиться арка в формі міфічного дракона, під якою розташовується статуя Будди в натуральну величину. Зліва від статуї можна побачити скульптуру бога Майтрея, єдиного бодхисаттва, якого шанують всі школи буддизму.


У храмі Дамбулли

Третя печера побудована відносно недавно в порівнянні з іншими. У храмі 18 століття знаходиться 56 статуй Будди, на стелі більш тисячі його зображень, при цьому кожна статуя унікальна за своїм. Виходи з печери представлені у вигляді арок, прикрашених драконами.

Четверта печера зовсім невелика, була побудована в першому столітті до нашої ери. У центрі її можна побачити ще одну драгобу, в якій раніше знаходилися коштовності дружини короля.

П'ята печера зберігає 11 статуй Будди і кілька статуй Богів.

Де зупинитися: на одному з високогірних курортів Цейлону, де ще в колоніальні часи британці ховалися від спеки, а саме в Канді або в Нувара-Елія. Крім того, можна зупинитися в столиці країни Коломбо або на одному з пляжних курортів південно-східного узбережжя Шрі-Ланки. Що подивитися: один з найдавніших міст острова Цейлон Анурадхапура, «Левову скелю» Сігірію, Храм Святого Зуба Будди в Канді, печерні монастирі Дамбулли, голландський форт 17 століття в Галле, місто-музей Полоннаруву, а також високогірний курорт Нувара-Елію, який також часто називають «маленькою Англією». Нарешті, варто провести пару днів в яскравій і гучної столиці країни - місті Коломбо. Вас також можуть зацікавіти В'єтнам, Індія, Індонезія, Китай, Японія. Найпопулярніші місця і курорти країни: Бентота, Галле, Негомбо, Канді, Коломбо.