facebook

ЖаблякКрихітний чорногорський містечко Жабляк не може похвалитися героїчною історією, цікавими архітектурними пам'ятками або музеями, але тим не менше сотні тисяч туристів з усієї Європи, приїжджаючи сюди щороку, не втомлюються милуватися його природними красотами і насолоджуватися активним відпочинком.

Тут можна по-справжньому відпочити душею і тілом, отримати заряд позитивних емоцій і відректися від щоденних проблем і суєти. При цьому відпочинок обіцяє бути активним і повним захоплюючих пригод. Для туристів надається можливість випробувати практично всі види активного відпочинку на природі - вело- та піші прогулянки по гірських схилах, кінний спорт, гірські лижі і сноуборд, альпінізм, сплави по гірських річках, парапланеризм і навіть каньонинг.

Жабляк з населенням всього в дві тисячі осіб досить широко відомий в Європі, так як є свого роду містом-рекордсменом. Адже, перебуваючи на висоті майже півтори тисячі метрів над рівнем моря, він по праву вважається самим високогірним селищем на всьому європейському континенті. Він зведений в самому центрі гірського масиву Дурмідор - ідеального місця для гірськолижного спорту.

Як дістатися до Жабляка

До міста веде кілька автомобільних трас, хоча їх якість поки що залишає бажати кращого. Також тут є невеликий аеропорт, а ось до міжнародного аеропорту в Подгориці від Жабляка потрібно подолати відстань у сто сімдесят кілометрів.

курорти

Найпопулярніші і добре облаштовані курорти - Яворавча, Савін Кук і Штуц, де можна займатися абсолютно всіма зимовими видами спорту протягом чотирьох місяців, починаючи з грудня і аж до квітня. А для тих, хто навіть літо не може уявити без снігу, відкрита траса Дебелі Намет, де сніговий покрив тримається цілий рік.

Крім унікальних природних умов в Жабляке є і прекрасно розвинена курортна інфраструктура - працюють пункти прокату гірськолижного спорядження, до ваших послуг також ціла команда професійних інструкторів, а за безпеку туристів відповідає величезний штат рятувальників. Організація відпочинку тут відповідає найвищим європейським стандартам, при цьому його вартість буде приблизно в два рази менше, ніж, наприклад, на французьких чи італійських гірськолижних курортах.

Не менш привабливий Жабляк і влітку, коли в повній мірі відкривається всю пишноту тутешньої природи. Варто зазначити, що місто знаходиться посеред національного заповідного парку з реліктовими лісами і сосновими борами, який ЮНЕСКО включило до Списку Всесвітньої природної спадщини - настільки унікальні ці природні багатства.

Розваги і пам'ятки Жабляка

Просто дивно, як в такій маленькій країні могло вміститися стільки приголомшливих природних красот, більшість з яких зосереджено саме в районі Жабляка, - це і озера, і річки, і каньйони, і дивовижні печери, і неймовірної краси гірські схили, і багато іншого.

Напевно, нікого не залишить байдужим сплав по каньйону річки Тара, який вважається найглибшим в Європі. На вісімнадцять кілометрів унікального річкового маршруту, призначеного для рафтингу, можна нарахувати більше двадцяти порогів і невеликих водоспадів. Не менш захоплюючим обіцяє бути і підкорення каньйону невидимий. Тут туристам пропонують стрибати з триметрових водоспадів і купатися в невеликих кристально чистих гірських озерах. Саме такий екстремальний вид відпочинку і називається каньйонингом.

Навіть для тих, хто не є прихильником екстремального відпочинку, в Жабляке знайдеться маса цікавих розваг, починаючи з піших прогулянок по мальовничих околицях і закінчуючи купанням в гірських озерах.

Гора Дурмідор також славиться своїми озерами, найвідоміше з яких - Чорне озеро. Воно складається з двох озер, які іноді, зливаючись, утворюють справжній водоспад. Це озеро в народі називається «очима гір». А назву свою вона отримала завдяки тому, що в його водах відбивається гора, надаючи воді особливий темний відтінок. Вода в цьому озері дуже чиста і, що особливо радує, в ній можна купатися.

На окрему увагу заслуговують тутешні гірські печери, яких налічується близько трьох сотень, і це при тому, що багато хто з них ще не досліджені. Найбільшою популярністю у туристів користується так звана крижана печера, розташована на висоті більше двох тисяч метрів над рівнем моря і вважається однією з головних визначних пам'яток Жабляка. Тут постійно тане льодовикова вода утворює ціле озеро, навколо якого виростають химерної форми сталагміти і сталактити.

Але навіть для тих, хто не є прихильником екстремального відпочинку, в Жабляке знайдеться маса цікавих розваг, починаючи з піших прогулянок по мальовничих околицях і закінчуючи купанням в гірських озерах. Сюди неодмінно варто приїхати, щоб своїми очима побачити красу тутешньої природи і в повній мірі насолодитися її гармонією.

Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.