facebook

Каплиця БоїмівКаплиця Боїмів – славнозвісна пам’ятка пізнього ренесансу, яка не має аналогів не лише в Україні, але й у європейській архітектурі. Ця унікальна пам’ятка є окрасою Катедральної площі, з цього провулка відкривається один з найкращих краєвидів Львова на Площу Ринок і міську Ратушу. Львівський купець родом з Угорщини Георгій Боїм розбагатів на торгівлі вином та отримавши громадянство Львова разом з посадою бургомістра вирішив збудувати родинну каплицю небаченої краси. Будівлю звели за проектом вроцлавського будівничого Андрія Бемера і освятили 1615 року. На іншому фасаді від боку вулиці Галицької під склом старовинні оригінальні портрети Боїма і його дружини. Третій фасад має чудовий рельєф, що зображає Георгія Змієборця. Купол каплиці завершує статуя скорбного Христа у Гетсиманському саду, де він просить Отця, щоб Його оминули страждання на хресті. Сюжет, досить часто репрезентований у малярстві, у скульптурі є справді унікальним. Фасадна стіна каплиці вкрита суцільним кам’яним різьбленням на тему Страстей і фігурами святих Петра і Павла. Інтер’єр будівлі є не менш пишно декорований. При створенні багатофігурних композицій за звичаєм того часу використовували як моделей звичайних людей. Таким чином ми маємо тут нагоду побачити обличчя справжніх людей давньої епохи. Каплиця Боїмів славна цікавою енергетикою: працівниця музею розповідала, що якось забула у закутку каплиці кошик з яблуками; більше аніж через півтора року вона несподівано на нього наштовхнулася і виявила, що яблука за цей час абсолютно не втратили своєї соковитості та аромату. Каплиця Боїмів відкрита для відвідувачів лише в літні місяці.

Ігор + Хто має контактний номер цвєї каплиці? - (:
Фейслес Воід + Купола - Мої купола ліпші, дивіться на них
Олена + Я думаю що вам не треба звертати увагу, на ту жінку...Ви робите добру справу, але вона нажаль не вміє себе поводити. Продовжуйте далі займатися тим що вам подобається і надихає... -
Ірина + - Як екскурсовод, я досить довгий проміжок часу присвячую каплиці Боїмів. Вона мене захоплює. Але всередину потрапляю з туристами рідко, оскільки там або є люди, або нема тої пані, яка відкриває двері. А часу шкода... Кілька днів тому мене прикро вразило, що коли я привела туристів і розказувала їм всередині каплиці, то наприкінці ця пані (що на дверях стоїть) на мене ще й накричала, що я їй маю дати 30 гривень, бо я там щось розказувала. Я була шокована, оскільки про це не знала. Але поясніть, будь-ласка, як може таке бути, що коли я приводжу туди людей,як платять немалі гроші, то замість того, щоб отримувати від цього відсоток (як це є в нормальних країнах), я ще й маю за це платити???? Попри величезну любов до каплички і розуміння того, що відвідування туристами приносить кошти, які допомагать утриманню архітектури, я більше ніколи там не піду з екскурсією. Таке відношення просто обурює і ображає!!!