facebook

КолашинДбайливо оточений гірськими масивами Комові, Синявина і Беласица симпатичний по-європейськи компактний містечко Колашин відомий у всьому світі. Заснований колись турками і будучи караванних поселенням на шляху з Подгориці в Бієло Поле, сьогодні це повітряний курорт, де в бризках снігу любителі зимових видів спорту насолоджуються чарівними природними красотами. Гірськолижний курорт оточений столітніми лісами, охороняються рамками місцевого національного парку.

Сезон триває з листопада по травень, але при цьому кататися тут можна навіть при невеликій товщині снігового покриву.

Як дістатися

З аеропорту в Подгориці, що в 80 км, або з Тівата, це вже 160 км, можна доїхати на автобусі або таксі. Залізниця зв'язує місто з Белградом.

траси

Петляючі траси розкинулися на відстані восьми кілометрів від Колашине, сконцентрувавшись в гірськолижних центрах «Требалево» і «Б'еласіца». Наприклад, гора Б'еласіца оперезана ниткою спусків довжиною 15 км, довжина головної траси - 4,5 км.

Два схилу сертифіковані FIS для міжнародних змагань. Що стосується підйомників, один з них крісельний, три - бугельних і один призначений дітям. Тим, хто вирішив вперше стати на лижі, свої послуги пропонують лижні школи.


Колашин

Скі-паси

Вартість на один день для дорослого становить 15 EUR, для дітей - 10 EUR, 3-денний - 45 EUR і 30 EUR відповідно. На тиждень - 98 EUR і 63 EUR, на 10 днів - 130 EUR і 80 EUR. Вартість прокату гірськолижного спорядження - 13 EUR в день. Вартість заняття в гірськолижній школі (4 години) - 85 EUR. Особливою популярністю користується гірськолижний центр Kolašin 1450 Ski Resort, що розкинувся прямо біля підніжжя гори Бьеласіца в 10 км від міста. Час роботи трас: з 10:00 до 16:00, вечірнє катання починається з 19:00.

Ціни на сторінці вказані на травень 2016 р

Лікування та відпочинок влітку

Незважаючи на те, що Колашин відомий, перш за все, як гірськолижний курорт, влітку тут не менш людно, бо симпатичне містечко трансформується в бальнеологічну і повітряну лікарню, де унікальне повітря є основним і ефективними ліками.

4 речі, які варто зробити в Колашине Проїхатися по трасі «Езеріне» вночі, яка висвітлюється цілодобово. Відвідати щорічні міжнародні змагання «Золотий горностай» і змагання сноубордистів під час лижного фестивалю в лютому або в якості глядача, або як учасник. Влаштувати діскомарафон, відвідавши за одну ніч найгаласливіші закладу міста - «Селект» і «66». Проїхатися на унікальній для Балкан «канатці» на шість місць.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки

Від стандартних курортів спортивної спрямованості Колашин відрізняється тим, що архітектурне надбання міста не менш цінне і цікаво. Варто звернути увагу на монастир Морача, зразок архітектури 13 століття. Церква Успіння Богородиці плекає в своїх стінах майстерні фрески, особливо цінний знаменитий цикл, що розповідає про пророка Іллі, а також рідкісні ікони 17 століття. В ансамбль монастиря входять церкви Святителя Миколая і архідиякона Стефана. Краєзнавчий музей Колашине може похвалитися великими етнографічної, історичної та художньої колекціями.

Крім витіюватих гірськолижних трас, присвятити час відпочинку можна на огляд Національного парку, територія якого поширюється і на місто. Особливо оцінять природні краси любителі екотуризму, адже в крокової доступності знаходяться найдавніші лісу Європи. Епіцентр лісових багатств - Беласица, а перлина заповідника - Біоградськоє озеро, одне з найбільших серед 5 льодовикових озер, на березі якого можна зняти котедж на кілька днів.

Де зупинитися: на одному з курортів Будванской, Ульціньской або Герцегновская Рів'єри. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.