Туризм / Шрі-Ланка / Коломбо
facebook

КоломбоУ Коломбо (Colombo), столиці Шрі-Ланки, безліч храмів, мечетей і соборів. Найбільш відомий храм Келані-Раджа-Маха-Віхар - прекрасний зразок сингальской архітектури. На фресках, що прикрашають його стіни, зображені різні сцени, міфи і легенди з життя Будди.

Найкращий час для відвідування Коломбо - з листопада по квітень.

Як дістатися до Коломбо

Міжнародний аеропорт Коломбо розташований в 35 км від міста і приймає рейси з усього світу. Дістатися звідти до центру міста можна на «готельному таксі» (hotel taxi) або мінівен-таксі (менш комфортне, але недороге). Найдешевший спосіб - на автобусі № 187, який йде від автобусної зупинки аеропорту (безкоштовний шатл або 10-15 хвилин ходьби від будівлі аеропорту) до форту Коломбо. Вартість проїзду - близько 100 LKR, час у дорозі - 30-40 хвилин.

Транспорт Коломбо

Кращий спосіб пересуватися по місту - на тук-тук. Деякі з них приймають оплату за проїзд залежно від відстані (метри і кілометри), інші - за домовленістю перед посадкою. Коротка поїзда обійдеться в 50 LKR (2-3 км), більш довга - 250 LKR (близько 8 км). Крім того, по місту курсують офіційні тук-тук (яких курирує туристичний офіс Шрі-Ланки). Вони доброзичливі до туристів і допомагають їм зорієнтуватися на місцевості, до того ж - мають унікальну розмальовку, яка легко виділяє їх з натовпу. Такі тук-тук можна замовити в тому числі і по телефону (цілодобово): (0712) 500-800 або (0772) 299-299.

Таксі - другий за популярністю транспорт серед туристів. Як правило, вони всі обладнані лічильниками - 40 LKR за посадку і 65 LKR за кілометр. Виїхати за межі міста обійдеться в 200 LKR, в Маунт-Лавинию - 500 LKR. Таксі - більш безпечний і комфортний спосіб пересування, ніж тук-тук.

З січня 2010 комерційну столицю Шрі-Ланки можна об'їхати на двоповерховому автобусі. Спеціальний тур вирушає від готелю «Голл Фейс» о 8:30 (найстаріший готель в Коломбо) і провезе як місцевих жителів, так і іноземних туристів по місту, що є змішанням часів і релігій, культур і народів. Відкрита верхня палуба дозволить не тільки побачити, а й відчути місто у всій його красі.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Коломбо

Інші пам'ятки міста: Храм Св. Антонія і Петра, індуїстські храми Ганешан, Старий Катіресан і Новий Катіресан. Серед визначних пам'яток Коломбо варто також виділити собор Св. Люсії, побудований за образом собору Св. Петра в Римі, червоно-білий торт мечеті Уль-Альфаро.

Діловий центр Коломбо - стара західна частина міста в районі форту. Там збереглося безліч особняків колоніальної архітектури і парків, зосереджено більшість готелів, ювелірних магазинів, банків і офісів. Особливо цікаві велика приморська площа-парк Галле-Фейс-Грін, старий маяк і годинникова башта, Президентський палац, мечеть Ями-уль-АФФА, центральний парк «Вікторія», сади «Чінамон-Гарденс», Державний університет, Національний музей і Галерея мистецтв .

Мало хто знає, що в листопаді 1890 р відомий російський письменник А. П. Чехов відвідав Шрі-Ланку (у той час Цейлон) і закінчив там свою розповідь «Гусєв». Спочатку Антон Павлович оселився в готелі «Голл Фейс» - найстарішому готелі Коломбо. Однак морський бриз, який постійно дув з океану, посилив здоров'я письменника і він переїхав в готель «Гранд Орієнтал». Сьогодні в цьому готелі знаходиться меморіальна Кімната-музей А. П. Чехова в сьюте № 304, де збереглися меблі та обстановка того часу, а на стінах можна побачити фотографії письменника.

Ціни на сторінці вказані на серпень 2015 р

Де зупинитися: молодятам і закоханим парочкам - в Бентоте, подалі від дикунів і хіпі - в Берувелла, бажаючим жити близько до розваг столиці і при цьому в тихому місці - в Маунт-Лавінія. Калутара і Негомбо сподобаються шанувальникам водних видів спорту, ну а Коломбо - тим, хто не уявляє життя без столичний суєти. Що подивитися: один з найдавніших міст острова Цейлон Анурадхапура, «Левову скелю» Сігірію, Храм Святого Зуба Будди в Канді, печерні монастирі Дамбулли, голландський форт 17 століття в Галле, місто-музей Полоннаруву, а також високогірний курорт Нувара-Елію, який також часто називають «маленькою Англією». Нарешті, варто провести пару днів в яскравій і гучної столиці країни - місті Коломбо. Вас також можуть зацікавіти В'єтнам, Індія, Індонезія, Китай, Японія. Дивіться також: Південна Америка. Найпопулярніші місця і курорти країни: Бентота, Галле, Негомбо, Канді, Коломбо.