facebook

КоторВ глибині Боко-Которської бухти, між морем і гірським хребтом, на невеликому трикутнику, оточеному річкою Шкурдой, горою Святої Іван і Адріатичним морем, знаходиться чудовий місто Котор, славний не лише своєю багатовіковою, сповнену драматизму історією, а й чудовими умовами для відпочинку.

Центр Котора - це Старий Град, найбільш яскрава пам'ятка, яка внесена ЮНЕСКО до Списку об'єктів Всесвітньої спадщини людства. Вже одного його вистачило б, щоб приманювати сюди туристів з усього світу. Так ні ж: Которська бухта - це ще і найглибша фьордоподобная бухта природного походження на Адріатичному морі. І пейзажі її в силу цього настільки видовищні і незвичайні, що насилу віриться.

Оскільки Старий Котор будувався як лабіринт з міркувань обороноздатності, в ньому нічого не варто загубитися. За фактом, навіть місцеві жителі втрачаються. Варто один раз згорнути не туди - і ви вже безповоротно відхилилися від цілі, навіть якщо постійно тримайте перед очима карту. Ставтеся до цього як до чарівної родзинку міста і не випускайте з поля зору собор Св. Трифона.

8-10-381-88-номер телефону

Трохи історії

У 1979 році Котор був внесений до Списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, як один з найбільш вдало збережених середньовічних міст Адріатичного узбережжя. У пам'яті багатьох туристів, що побували тут, Котор залишився не тільки як комфортабельний курорт, але і як мальовничий старе місто з вузькими вуличками, старовинними соборами і червоними дахами. Архітектурний ансамбль міста формувався з 12 по 20 століття, кожен з історичних періодів Котора залишив щось своє в його різноманітної і приголомшливо цікавою архітектурою.

Як дістатися до Котора

Найзручнішим способом дістатися до Котора є, мабуть, повітряний: аеропорт Тівата знаходиться звідси всього в 7 км. Автотраси Е65 і Е80 сучасні, по ним легко дістатися до будь-якої з которських готелів, кожну з яких традиційне чорногорське гостинність зробить для туристів теплим, затишним будинком, яким би не був термін перебування в місті. А готелі тут є на будь-який смак: і фешенебельні сучасні готелі, і автентичні готелі в старовинних будівлях, і колоритні апартаменти в прилеглих до міста селах. Може здатися дивним, але всі вони мають однаково високий рейтинг у туристів.

З Будви (в дорозі 25-30 хвилин, вартість проїзду 2-3 EUR) і інших курортів на узбережжі до Котора ходять досить комфортабельні автобуси. Автостанція знаходиться в 5 хвилинах ходьби від старого міста.

Ціни на сторінці вказані на травень 2016 р

Пляжі і події Котора

Привертає туристів і м'який клімат цього регіону. Зазвичай інтересом туристів в Чорногорії є, крім усього іншого, пляжі, якими славиться Адріатичне узбережжя. Але ось в Которі доглянутих пляжів, як таких, немає, за винятком декількох міських, так і море тут не таке чисте, як в інших районах країни. Але є у Котора те, чим він привертає до себе безліч людей: місто є місцем проведення безлічі традиційних музичних, театральних, видовищних фестивалів, таких як фестиваль мистецтв KotorART, Которський фестиваль дитячого театру, міжнародний льотний карнавал.

Крім них в місті постійно проходять театралізовані ходи і яскраві, що запам'ятовуються карнавали, які привертають до себе безліч людей. А фольклорні фестивалі в Которі вже давно перестали бути національними, так багато представників різних країн в них бере участь, що інакше, як інтернаціональними їх назвати не можна.

клімат Котора

Ресторани та магазини

Численні кафе і ресторани пропонують своїм гостям і традиційну чорногорську кухню, і страви, приготовані з місцевих морепродуктів, і меню всіх, мабуть, країн світу. Найбільш, мабуть, привабливою в плані ресторанів вулицею є, як, втім, у майже будь-якому приморському місті, набережна: тут чергуються ресторани, кафе, симпатичні магазинчики, де можна купити сувеніри на пам'ять про відвідини дивно красивого міста Котора. Крім того, чимало ресторанів і за стінами старого міста.

А в сувенірній крамниці «Catarro», яка розташовується в Морських воротах кріпосної стіни, можна придбати туристичний ваучер і забронювати житло в прилеглому хорватському місті Дубровнік, поїздка туди дасть можливість порівняти дві країни.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Котора

Тут вузькі вулички, романська і візантійська архітектура: католицький кафедральний собор Св. Трифона, церква Св. Луки 12 століття, годинникова башта і фортеця 13 століття, яка посіла підніжжя ловченском гори.

Фортечні стіни Котора повністю оточують старе місто, виходячи з моря і піднімаючись на висоту 250 м на гору, до фортеці Святого Івана. Частина цих стін існувала ще під час Візантійського періоду життя міста, але в основному вони побудовані вони в 16-18 століттях. Ця фортифікаційна споруда унікальна, аналогічних немає ніде в світі.

Вкрай цікавий для туристів і собор Святого Трифона - один з найдавніших пам'ятників романської архітектури на всьому Адріатичному узбережжі. Висвітлено він був у 1166 році в присутності візантійського намісника та інших поважних осіб. Багато століть простояв собор, багато разів його руйнували гарматні ядра і землетрусу. Особливо сильно постраждав він від землетрусу 1667 року: були зруйновані обидві його дзвіниці. На їх місці в 17 столітті в стилі барокко були побудовані нові. На жаль, цей храм, як і все древнє місто Котор, постраждав сильно від землетрусу в 1979 році. Але і до цього дня зберігаються в храмі, в ковчезі, оббитому сріблом, мощі Святого Трифона, чудотворця й заступника міста Котор. Крім цього, в багато прикрашеній ризниці чимало художніх цінностей, серед яких особливе місце займає древнє двометрове розп'яття, дар сербської королеви Олени.

Разом з церквою Святого Луки, церквою Святої Анни, церквою Святої Марії, палацом герцога, театром Наполеона собор Святого Трифона створює унікальну, незабутню атмосферу в місті. Цікавий також і міський ринок, на якому можна купити все, чим багата навколишня земля: фрукти, овочі, гриби, оливки - втім, перерахувати все просто неможливо.

Вище по березі затоки - містечко Пераст. Колись він був потужним оплотом мореплавання взагалі і піратства зокрема, але на початку 17 століття землетрус опустило половину міста під воду. Помилуватися на неї тепер можна тільки з аквалангом або зайшовши в єдину місцевий готель - там є старі плани міста. Дванадцять церков різних епох нагадують про колишню славу.

Найдавніший містечко в бухті - Рисан. Від колись захопили його римлян там залишилися руїни патриціанської вілли з розкішною підлоги мозаїкою 1-2 століть.

Розваги: ​​підйом на гору Сан-Джованні, прогулянки на катерах, гри у водне поло і шахи (в Которі сильні школи!). Крім того, тут знаходиться один з кращих нічних клубів на Балканах - Maximus - дуже рекомендуємо!


Красоти Котора

Де зупинитися: на одному з курортів Герцегновская Рів'єри. Наприклад, в старовинному і багатому на пам'ятки Которе, крихітному Перасте, мальовничому Рісане або сучасному і веселому Тівате. Сім'ям з дітьми і тим, хто бажає підправити здоров'я, сподобається в «ботанічному саду Чорногорії» - на курорті Герцег-Нові і його придатку Ігало, який на всю Європу славиться своїм інститутом курортно-санаторного лікування. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Дивіться також: Погода в Чорногорії зараз. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.