facebook

МілочерПрирода щедро обдарувала Чорногорію: і сонцем, і морем, і мальовничим ландшафтом. Протягом багатьох століть люди будували на цій землі величні собори, потужні фортеці, затишні будинки, вирощували овочі, розводили прекрасні сади і оберігали гаї фруктових дерев. Але навіть на цій благодатній землі є місце, яке перевершує навколишню дійсність, і яке гідно королів, в прямому і переносному сенсах цього слова. Мова йде про невеликий селищі Милочер, який знаходиться в 6 км від Будви і 28 км від аеропорту Тіват. Селище належить до числа найбільш престижних місць відпочинку в Чорногорії і, зрозуміло, відпочинок тут не дешевий. Але той факт, що саме тут знаходиться парк колишньої королівської резиденції сім'ї Караджорджевічей, говорить на користь Мілочера.

По сусідству з Мілочера притулилася «візитна картка» країни - острів Святий Стефан, невелике селище, який знаходиться в одному з наймальовничіших місць узбережжя. Відокремлені пляжі цих курортів розташовані в маленьких бухтах і користуються популярністю у туристів з Будви і Бечічі.

Номери телефонів

8-10-381-86-номер телефону

Пляжі і готелі Мілочера

Територія королівської резиденції сім'ї Караджорджевічей є 18 гектарів красивого французького парку, справжнього шедевра ландшафтного дизайну, і прекрасних пляжів, найкрасивішим з яких вважається Пляж Королеви, який нині перебуває у володінні однойменного готелю 4 * «Kraljicina Plaza». Це дуже гарний, невеликий - всього 200 метрів - дрібна галька пляж, облямований кипарисами і маслинами. Для тих, хто зупинився не в цьому готелі, пляж теж доступний, але коштує 75 EUR в день. За ці гроші можна отримати у тимчасове користування два лежака, два рушники і можливість поміркувати про те, чи варто таких грошей прилучення до монаршого побуті. Є в Мілочер і ще кілька готелів і приватних вілл, що здаються в оренду.

Ціни на них, особливо в сезон, традиційно великі, але завжди знаходиться достатня кількість бажаючих відпочити там, де колись відпочивала королівська сім'я.

Ціни на сторінці вказані на травень 2016 р

Кухня і ресторани

Чорногорська кухня, незважаючи на географічну близькість Адріатики, зводить морепродукти в ранг делікатесів. Покуштувати страви місцевої кухні можна в численних ресторанчиках і шикарних ресторанах при готелях і на набережній. При цьому фоном буде мальовничий гірський масив Дурмітор, покритий буйною середземноморської рослинністю. Безлічі дерев тут понад півтори сотні років, в їх тіні ховаються численні гірські джерела і 18 озер.

Шопінг та магазини

Має свої нюанси шопінг в Мілочер. Магазини тут відкриті до 13 годин, а потім - з 16 ... сієста. Зате купити в них можна безліч самобутніх виробів місцевих ремісником, які не тільки будуть нагадувати про відпочинок в цьому унікальному куточку прекрасної країни, а й справно виконуватимуть утилітарні функції.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Мілочера

Головна визначна пам'ятка Мілочера - його величезний ботанічний сад, де можна побачити рослини, привезені з Азії, Африки та Америки. Сад раніше знаходився у володінні королівської сім'ї, а тепер доступний для всіх. Рідкісні і реліктові рослини, такі, як тропічна мімоза, ліванський кедр, японська мушмула, магнолії, агави, кактуси різних видів ростуть тут в природних умовах. Також варто помилуватися і на Дурмитор - гірський масив з озерами.

На невеликій височині над Мілочера ніби ширяє древній монастир Прасквіца, заснований в 17 столітті. Назва монастиря здається загадковим. Насправді, на місцевому діалекті «Прасквіца» - це не що інше, як персик. А назва така монастир отримав завдяки тому, що на його території б'є дивовижний джерело, вода якого має аромат персиків. Цікаві для туристів також храм Преображення Господнього і храм Олександра Невського. Та й саме селище привертає увагу любителів середньовічної архітектури: вона тут дбайливо збережена і при необхідності відреставрована. Вузькі звивисті вулиці, бруковані каменем, невеликі площі, церкви зберегли свою самобутність і колорит, а наліт часу зробив їх ще більш привабливими.

Де зупинитися: на одному з курортів Будванской Рів'єри. Наприклад, в заводний і веселою Будві або розташованих по сусідству з нею більш тихих пляжах Бечічі і Рафаїлович. Багато хто вибирає для відпочинку Милочер, Пржно або острів Святий Стефан - за найкрасивіше узбережжі в країні. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Дивіться також: Скадарське озеро, Будва. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.