Туризм / Кіпр / Нікосія
facebook

НікосіяНікосія - унікальне місто, адже він є розділеною столицею одночасно двох держав - Республіки Кіпр, де проживають греки, і Північного Кіпру, населення якого складають турки. До того ж це один з найдавніших міст в світі, адже перші поселення в мальовничому міжгір'ї Месаория датовані ще 7 століттям до нашої ери. Нікосія - це місто злиття двох культур і мирного співіснування минулого і сьогодення. У Нікосії проживає третина населення острова, однак тут дихається так само легко, як де-небудь на просторах кіпрських рівнин. Шанувальники прекрасного отримають задоволення від походів по музеях міста, неодноразово були визнані кращими в Європі, гурмани насолодяться стравами балканської, грецької та турецької кухонь, а гедоністи різного віку і національностей будуть у захваті від стародавніх візантійських лазень і сучасних спа-центрів.

Трохи історії

Спочатку невелике поселення мало назву Ледра, пізніше місто було перейменовано на честь сина єгипетського правителя Пталімея, володарювали в цих краях, а з часом греки стали називати його на свій лад - Лефкосия. За всю свою довгу історію місто не раз руйнувався практично вщент, але раз по раз відроджувався і ставав все більше. Найбільш активно Нікосія стала розвиватися в 10 столітті, коли містом заволоділи французькі феодали - Лузиньяни. В середні віки на ці землі прийшли венеціанці, вони внесли величезний вклад в розвиток міста і надали йому особливий статус. Про їх перебування тут свідчать численні католицькі собори в готичному стилі і унікальний оборонний вал - архітектурна прикраса міста, що збереглася до цих пір.

Сьогодні Нікосія є адміністративним і діловим центром острова, тут знаходяться всі урядові установи і центральні офіси великих компаній або фінансових організацій. Крім цього, Нікосія є культурною столицею Кіпру, тут зосереджена величезна кількість музеїв, виставкових залів і галерей, а також архітектурних пам'яток.

Як дістатися до Нікосії

Після поділу міста міжнародний аеропорт Нікосії перестав працювати, але все в 40 кілометрах і півгодини їзди від центру знаходиться аеропорт Ларнаки, в який прибувають рейси з більшості Європейських міст. З аеропорту Ларнаки до Нікосії можна дістатися на регулярно вирушає автобусі-шатлі. Час в дорозі - близько півгодини.

Відчутно далі від міста, в 140 кілометрах, є аеропорт Пафосу - але від нього вже доведеться добиратися своїм ходом. Крім того, в порт Нікосії прибувають пороми з Лівану, Ізраїлю, Єгипту, кількох грецьких і двох кіпрських міст - Лімассола і Ларнаки.

транспорт Нікосії

Хоча велика Нікосія розтягнулася на багато кілометрів, відстані між головними історичними пам'ятками міста невеликі, і практично все можна обійти пішки. На далекі відстані можна переміщатися на муніципальних автобусах - вони досить недорогі, але не дуже зручні: нерідкі скасування маршрутів і більшість не обладнані кондиціонерами. Крім цього по Нікосії можна роз'їжджати на таксі, при цьому потрібно простежити, щоб лічильник був включений при посадці.

Таксі в Нікосії не мають характерного кольору і можуть бути буквально всіх мастей. Дізнатися «извозчичьи» машину можна по табличці з буквою «Т» і номером.

клімат Нікосії

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Нікосії

Головною з архітектурних пам'яток Нікосії по праву вважається лаїків Гетін - один з кварталів в старому місті. Відносно недавно в ньому провели масштабну реконструкцію, в результаті якої вдалося відтворити унікальну атмосферу початку минулого століття. Тут старовинні будинки стоять уздовж мощених затишних вуличок, настільки вузьких, що по ним можна здійснювати виключно піші прогулянки. На них розмістилося безліч барів і ресторанів в ретро-стилі, де подають страви національної кухні, приготовані за старовинними рецептами, а до них - дивовижні кіпрські вина.

Взагалі старе місто вражає своєю пишністю, тут панує зовсім інше життя, ніж в діловому центрі міста, де немає сучасних торгових центрів, модних нічних клубів і дорогих ресторанів, тільки старовинні східні базари, сувенірні і антикварні лавки, а також колоритні таверни. У цій частині міста знаходяться сповнений урочистого величі собор Святого Іоанна, де збереглися старовинні фрески, церкви Фанеромені і Хрісалініотісса і створена в кращих традиціях східної розкоші мечеть Селімійе. І все це обнесено старовинної стіною, з дивовижної краси кріпаками воротами, які визнані кращим відреставрованим об'єктом старовини в Європі.


Нікосія

Крім цього, в Нікосії є старовинний східний палац, де також була проведена реставрація і відтворена та немислима розкіш, яка панувала в будинках знатних турків. Недалеко від історичного центру розташувався старий східний базар, де продають всілякі спеції, домашнє начиння і текстиль ручної роботи. А в кварталі ремісників вам запропонують унікальні вироби з глини, дерева і металу, які виготовлять просто на ваших очах. Також поруч знаходиться Буюк Хан, своєрідний східний комплекс у внутрішньому дворику з колоритними кафе, сувенірними магазинчиками і кавовим будинком.

Неодмінно варто відвідати і численні музеї - Археологічний, Муніципальний, Художній, Музей Ювелірного мистецтва, - де представлено безліч цікавих експонатів, багато з яких були створені задовго до нашої ери. На особливу увагу заслуговує Музей декоративно-прикладного мистецтва і народних промислів, де зібрана історія і показаний побут всього острова.

Де зупинитися: в веселому Лімассолі або ніколи не спить Айя-Напі, бюджетної Ларнаці або елітному Пафосі, в ультра-спокійному Полісі або сімейному Протарасе; як варіант - на Північному Кіпрі, в Кіреніі або Фамагусті. Що подивитися: монастирі Троодоса, міста Північного Кіпру - Киренію і Фамагусту, або відправитися в круїз в Єрусалим або Каїр. Вас також можуть зацікавіти Іспанія, Італія, Болгарія, Хорватія, Чорногорія. Найпопулярніші міста і курорти країни: Айя-Напа, Ларнака, Лімассол, Нікосія, Пафос.