facebook

Палац ПотоцькихПалац графів Потоцьких – велична будівля у стилі французького неоренесансу кінця XIX століття. За огорожею з орнаментальною металевою брамою бачимо величну і водночас витончену споруду. Імпозантний палац прикрашений рельєфами, ліпниною, настінним живописом і вітражами. Палац Потоцьких – яскравий зразок архiтектури зрiлого iсторизму, одна з найцiкавiших архiтектурних пам’яток Львова. Запроектував його французький архiтектор Луї д'Оверню на замовлення намiсника королiвства Галичини і Лодомерiї графа Альфреда II Юзефа Потоцького (1817-1889). Будівництво тривало від 1888 до 1890 року пiд наглядом та деякою коректурою львівського архiтектора Юліана Цибульського.  Інтер’єри палацу на першому поверсi вирiшенi здебільшого у стилi короля Луї XVI. Зали (Червона, Дзеркальна, Голуба, Кабiнет Ордината) оздоблені штучним мармуром i позолотою, ліпниною та дзеркалами. Рiзьбленi з мармуру каміни прикрашені золоченою бронзою.  На першому поверсі міститься каплиця з чудотворною іконою Львівської Богородиці (XV ст.). Експозицiя Львiвської галереї мистецтв розгорнута на другому поверсi. Її вiдкриває зал античного мистецтва. Європейське мистецтво XIV-XVIII ст. представлене найкращими творами збірки: українською іконою XV ст. «Св. Параскевою», полотнами М. Базаїтi, Я. Цуккi, С. Рiччi, Ж.-Е. Лiотара, Ж. Герена, Ф. Гойї. Часто у палаці відбуваються конференції, презентації, камерні концерти, зустрічі політиків.

Лілія + А робити фото можна в середині палацу? -
олег + клас -
Елена + Очень интересно и красиво.Обязательно нужно брать экскурсию,т.к. без нее думаю было бы не так интересно.Стоит 20 грН.Красивые фотки получаются в интерьере. -
Христя + А скільки часу йде екскурсія ? - скільки коштує?
юля 20.09.2014 + краса неймовірна.це потрібно тільки побачити.рекомендую всім. вихідний понеділок -
іра + дуже красивий палац рекомендую всім побачити цю красу - ЕКСКУРСОВОД ЦЕ НЕ ТРОХІНА І НЕ ДУЖКА
Влад + Напишіть будь ласка графік роботи! -
Харків'янка + Була тут у листопаді 2013 року разом із групою студентів. Надзвичайно сподобалася екскурсія, яку проводила молода екскурсовод, про яку попередній дописувач написав, що "в неї аж очі світяться". Як не помиляюся, то її прізвище Трохіна. - Наступного разу я із групою студентів тут була 12 січня 2014 року. І яке розчарування!!! Екскурсію проводила інша екскурсовод, від якої вже за 5 хвилин ми не знали куди подітися. Прізвище її не знаю (але точно знаю, що це не Трохіна і не Дужка). Такі як вона - тільки для того, щоб віднаджувати відвідувачів.
Галина + хочу потрапити - Скільки коштує екскурсія? І який розклад роботи?
Львів у серці! + А скільки коштує вхід?? -