facebook

ПерастВузька протока з'єднує Которської бухти і Адріатичне море. Носить він назву Веризі (верига - ланцюг), оскільки в давні часи і насправді перегороджувався ланцюгами, замикаючи прохід до міст Рисан і Котор. Рівне навпаки цієї протоки знаходиться місто Пераст, він і був давнім хранителем входу в бухту. Так, власне, і все життя цього міста пов'язана з мореплавством і суднобудуванням. Він дав світові цілу плеяду видатних мореплавців, серед яких адмірал балтійського флоту Матіас Змаевич, який допомагав Петру Великому створити цей самий Балтійський флот і був одним із близьких друзів царя. Пам'ятник Змаевич стоїть на центральній площі Пераста, яка носить назву Площі Адміралів, що цілком логічно для міста, все життя якого пов'язана з морем.

Трохи історії

У Перасте розташовувалася і знаменита морська школа Марко Мартиновича. У неї Петро Великий надсилав на навчання своїх гардемаринів. Пізніше Марко Маркович став одним з найвидатніших викладачів Морської Академії у Венеції. Причетність ж до морехідному справі стала причиною небувалого розквіту міста в 17-18 століттях.

Місто маленьке, а флотом у своєму розпорядженні величезне, понад 100 вітрильних суден. Флот брав участь у багатьох відомих битвах, а його моряки славилися віртуозним володінням своєю професією. У цю епоху місто стало надзвичайно красивим, склався його архітектурний вигляд, були зведені прекрасні палаци, господарями яких були, в основному, капітани флоту. Чималі гроші вкладалися в будівництво соборів і монастирів. У 17 столітті була прибудована дзвіниця до церкви Святого Миколи, збудованої набагато раніше, в 15 столітті. Дзвіниця не тільки прикрасила місто, а й стала його гордістю: висотою вона перевершувала всі споруди в Боко-Которської бухті, а дзвін її дзвонів долинав до Герцег-Нові.

У наші дні бажаючі можуть піднятися на дзвіницю і переконатися в тому, що узбережжі бухти надзвичайно красиво.

Була затіяна глобальна перебудова церкви, але існування Венеціанської республіки припинилося, припинилося і фінансування, церква Святого Миколи так і залишилася недоперестроенной. Інтерес представляють також церкви Богоматері на рифі, парафіяльна, Святого Георгія. Всі вони є яскравими штрихами в обличчі міста.

Острови Пераста

Особливість місцевого ландшафту така, що місто більше не росте: скелі підступають майже до самої води, місце є всього для 3-4 вулиць, які побудовані вже давно. Зате ТЕРИТОРІЯ міста також вважаються є два острови. Острів Госпа від Шкрпьєла - штучний, створений насипкою каменів. З давніх-давен з вуст в уста передається легенда про те, що на острові була знайдена ікона Богородиці. На честь неї на острові побудована церква, а щороку, 22 липня, відзначається своєрідне свято: жителі навколишніх селищ на човнах привозять до острову нові камені для зміцнення його. Свято дуже мальовничий, багато туристів приурочують свій відпочинок саме до його дати.

Острів Святий Георгій знаменитий бенедектінскім абатством, розташованим тут здавна. Потрапити на обидва острова можна чартер-ботом, з екскурсією, або домовившись про човен з місцевими жителями.

Готелі та квартири Пераста

Крихітний місто Пераст, який приліпився до гір, буквально вріс в скелі, зрозуміло, не може запропонувати велику кількість готелів, але в околицях Пераста можна знайти житло, яке задовольнить найвибагливіший смак. Як і по всій Чорногорії, це можуть бути сучасні готелі, вілли на березі моря, більш-менш скромні апартаменти. У будь-якому випадку туристам тут раді, і привітність це не показне.

ресторани

На набережній є кілька ресторанчиків, що пропонують меню не велике, але приємне. Кухня в основному середземноморська, багата морепродуктами. Цивілізація тут не порожні слова: у більшості ресторанах приймають пластикові картки, в деяких є Wi-Fi. Незважаючи на майже смішні розміри міста Пераст, тут є нерухомість на продаж, а серед жителів - кілька російських.

Відпочинок в Перасте навряд чи підійде любителям яскравою і галасливою життя, а ось натурам, схильним до споглядання, до романтики, любителям морської історії це місто підходить, як не можна краще. Тут є безліч можливостей насолодитися красивою природою, чистим повітрям, смачними морепродуктами і поміркувати «про подвиги, про доблесть, про славу ...»

Де зупинитися: на одному з курортів Герцегновская Рів'єри. Наприклад, в старовинному і багатому на пам'ятки Которе, крихітному Перасте, мальовничому Рісане або сучасному і веселому Тівате. Сім'ям з дітьми і тим, хто бажає підправити здоров'я, сподобається в «ботанічному саду Чорногорії» - на курорті Герцег-Нові і його придатку Ігало, який на всю Європу славиться своїм інститутом курортно-санаторного лікування. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Дивіться також: Чорногорія, відгуки. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.