Туризм / Шрі-Ланка / Полоннарува
facebook

ПолоннаруваМісто Полоннарува - ідеальне місце для любителів екскурсійного відпочинку. Розташована в центральній частині країни, Полоннарува славиться своїми унікальними статуями Будди, палацами, садами та іншими грандіозними пам'ятками архітектури, що збереглися в чудовому стані до наших днів. Місто-музей є всесвітньою спадщиною і знаходиться під захистом організації ЮНЕСКО з 1982 року.

Як дістатися до Полоннаруви

Найзручніше пересуватися по країні, користуючись розвиненою залізничною мережею. Вагони поділяються на кілька класів. Можна комфортабельно відпочити в спальних вагонах першого класу, насолоджуючись мальовничими краєвидами Цейлону або замовити квитки другого класу, не менше затишні, ніж першого.

Місто Полоннарува знаходиться на маршруті Коломбо - Баттікалоа. Вартість квитка до Коломбо складає приблизно 420 LKR в вагоні другого класу і 700 LKR за вагон першого. Залізнична станція знаходиться на околиці міста. Дістатися до готелю можна скориставшись послугами місцевого транспорту - тук-лою (триколісного моторолера), ціна якого зазвичай не перевищує 25 LKR.

Ціни на сторінці вказані на квітень 2016 р


Полоннарува

Крім того, Шрі-Ланка покрита мережею автобусних маршрутів, що дозволяє з легкістю дістатися до найвіддаленіших куточків країни. З Коломбо йде прямий автобус до міста Полоннарува і коштує приблизно 250 LKR. Час в дорозі близько 6 годин.

З Анурадхапури автобус долає відстань в 100 кілометрів за три години. Квиток коштує 128 LKR.

Автобуси в країні ходять як державні компанії СТВ, так і приватні, при цьому вартість квитків тих і інших однакова. Варто врахувати той факт, що автобуси вузькі і старі, сидіння часто зламані, а кондиціонери практично не працюють.

Кухня і ресторани

Національна кухня Шрі-Ланки різноманітна. Тропічні плоди, запечені з м'ясом або рибою, приправлені спеціями, прянощі і зелень - всім цим смаковим розмаїттям можна насолодитися в містечку Полоннарува. Найбезпечніше тут обідати в готелях або гестхаусах.

Популярним серед туристів вважається Polonnaruwa Rest House, розташований в найкрасивішому місці міста недалеко від основних визначних пам'яток Полоннаруви, на березі озера. Зайти перекусити можна і в New Araliya Sinhala Hotel, тут так само є європейська кухня і традиційна. Особливо слід відзначити kotthu rotti або млинчики, запечені з м'ясом і овочами.

У місті так само є затишне кафе під назвою Corner Cafe, яке розташовується в старому місті навпроти статуї сидячого Будди, недалеко від озера. Тут же зупиняються всі проїжджаючі автобуси, тому місце завжди користується великою популярністю, як серед туристів, так і місцевих жителів. Тут можна поснідати смачною випічкою з солодким чаєм, здобними пончиками і коржиками rotti з різними соусами.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Полоннаруви

Полоннарува - це місто з багатим минулим, який представляє унікальний інтерес для шанувальників давньої історії. Перш ніж почати огляд основних пам'яток і визначних пам'яток необхідно відвідати Археологічний музей. Тут можна побачити колекцію предметів побуту, прикрас, статуй і монет, знайдених в місті. Музей працює з 9:00 до 18:00. В Археологічному музеї є невеликий книжковий магазин, який пропонує широкий асортимент літератури про історію та культуру Полоннаруви. Крім того тут знаходяться каси, де можна купити квитки на відвідування інших пам'ятників міста.

У місті величезна кількість храмів, палацових і громадських будівель. Так, Будівля Ради Міністрів, на колонах якого розписана система правління держави, мабуть, одне з найцікавіших місць Полоннаруви.

Одним з безлічі прекрасних храмів міста можна вважати Хатадаге, побудований в 12 столітті і прикрашений фресками і написами про діяння короля. За містом розташовується Храм Ланкатілака з колосальною 13-метровою статуєю Будди, прикрашений орнаментом з квітів і фігурками богів. Поруч з ним знаходиться знаменитий Храм Гал Віхар, де чотири величезні і реалістичні статуї Будди висічені в гранітній скелі.

Крім того, Полоннарува знаходиться недалеко від національних парків країни - Меннір і Кадулла. Це живописні місця з унікальною флорою і фауною, які неодмінно варто відвідати.

Місто славиться руїнами королівського палацу, садом і руїнами басейну, вода якого надходила по підземних трубах з водосховища і проходила ароматизацію квітами жасмину. Сад був влаштований унікальним чином і включав в себе кілька секторів, кожен з яких мав свою назву і павільйон для заняття науками і розважальних заходів.

Де зупинитися: на одному з високогірних курортів Цейлону, де ще в колоніальні часи британці ховалися від спеки, а саме в Канді або в Нувара-Елія. Крім того, можна зупинитися в столиці країни Коломбо або на одному з пляжних курортів південно-східного узбережжя Шрі-Ланки. Що подивитися: один з найдавніших міст острова Цейлон Анурадхапура, «Левову скелю» Сігірію, Храм Святого Зуба Будди в Канді, печерні монастирі Дамбулли, голландський форт 17 століття в Галле, місто-музей Полоннаруву, а також високогірний курорт Нувара-Елію, який також часто називають «маленькою Англією». Нарешті, варто провести пару днів в яскравій і гучної столиці країни - місті Коломбо. Вас також можуть зацікавіти В'єтнам, Індія, Індонезія, Китай, Японія. Найпопулярніші місця і курорти країни: Бентота, Галле, Негомбо, Канді, Коломбо.