Туризм / Кіпр / Поліс
facebook

ПолісПоліс або поліс Хрістохус (грец. Πoλις Χρυσοχοuς) - невелике місто в північно-західній частині острова Кіпр, що омивається затокою Хрістохус. Все північно-західне узбережжя Кіпру разюче відрізняється від галасливого курортного півдня: античні руїни, незаймана природа, пустелю узбережжя з безліччю відокремлених пляжів. Поліс, оточений мигдальними гаями і тютюновими плантаціями, далекий від вируючих туристичних центрів і ідеально підходить для сімейного відпочинку: від центру міста до моря - всього кілька хвилин неспішного кроку.

Поліс не випадково знаходиться неподалік від знаменитої купальні Афродіти в заповіднику Акамас: відпочинок тут справді божественний, спокійний і розмірений.

Оскільки Поліс можна назвати великим туристичним центром, містечко круглий рік живе своїм життям: місцеві жителі займаються сільським господарством і рибальством, тут же знаходиться порт для рибалок з навколишніх сіл. Поліс добре відомий на Кіпрі як місце щедрих рибних ярмарків і барвистих змагань по яхтовому спорту.

Як дістатися

Дістатися до Полісу можна літаком Москва - Пафос. Регулярні безпосадочні перельоти «Аерофлоту» і Cyprus Airways в міжнародний аеропорт Пафосу виконуються з аеропорту Домодєдово кілька разів на тиждень, в розпал курортного сезону додаються чартери. З аеропорту Пафосу до Полісу можна дістатися на автобусі за 30 хвилин.

Шопінг та сувеніри

Сам місто хороший для неспішних прогулянок: мальовнича маленька площа, на якій розкидані таверни, переходить в тиху пішохідну вуличку з безліччю ремісничих крамниць. Тут підтримуються старовинні ремесла, продається безліч нехитрих сувенірів, а на терасах численних кафе вечорами грають традиційну кіпрську музику.

Поліс і найближча до нього село Лачи - Мекка для гурманів. У знаменитих рибних тавернах подають незрівнянне найсвіжіше рибні мезе і страви з морепродуктів.

пляжі

Однак славиться Поліс насамперед своїми пляжами - безкраї, найчистіші і спокійні, вони мало схожі на гучні туристичні узбережжя півдня Кіпру. Пляжі Лачи, що трохи на захід Полісу, - це кілька кілометрів піщаного берега з безліччю рибних ресторанчиків і мальовничій рибацького гаванню. У розпал курортного сезону тут відпочивають не тільки приїжджі, але і самі кіпріоти, які спеціально приїжджають сюди викупатися в ласкавому Середземному морі.

клімат Полісу

Клімат Полісу субтропічний середземноморський. На Кіпрі видається до 330 сонячних днів на рік! При цьому велика частина опадів тут випадає взимку, а влітку переважає ясна посушлива погода. Влітку температура повітря в середньому становить +30 ... + 32 ° С, вночі - +19 ... + 21 ° С. Взимку вдень повітря прогрівається до +15 ... + 17 ° С, вночі охолоджується до +8 ... + 10 ° С. Вода влітку нагріта до +25 ... + 27 ° С, а взимку не остигає нижче +16 ... + 18 ° С.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Полісу

Кіпрський місто-держава Маріон в околицях поліса був заселений ще в епоху неоліту. Жорстока боротьба за панування на Кіпрі між спадкоємцями Олександра Великого, Антигона і Птолемея привели Маріон до руйнування. Переможець - Птолемей - знищив місто і переселив залишки його жителів в Пафос. Пізніше на руїнах Маріона був заснований інше місто, Арсиноя, згадуваний в різних джерелах аж до пізнього Середньовіччя, коли, нарешті, почалися згадки про містечко Поліс Хрістохус. Про славну історію цієї місцевості розповідає Музей Маріон-Арсиноя, побудований в 1998 р за підтримки Уряду Республіки Кіпр, а також експонати в Археологічному музеї. На території стародавнього міста тривають розкопки.

Ще одна історична пам'ятка околиць - нещодавно виявлені руїни середньовічного грузинського православного монастиря Галія. Серед міських визначних пам'яток варто особливо виділити церква Айос Андроникос з чудовими фресками.

Окремої згадки заслуговує заповідник Акамас, що розташувався на однойменному півострові неподалік від Полісу. Надзвичайно красиві місця незайманої цивілізацією природи заповідника охороняються Greenpeace. Ця місцевість - унікальна парасредіземноморская екосистема, де чагарник змінюють фригана і маккия, а їх, у свою чергу, соснові ліси. Крім буйної рослинності, тут можна знайти практично все геологічні утворення Кіпру, що представляють собою справжню мозаїку.

На території заповідника знаходяться Купальні Афродіти, де Богиня Любові приймала ванни зі своїм коханим Адонісом до свого весілля з Акамаса (ім'ям якого і названий півострів). Фонтан Амороза, фонтан Кохання, досі б'є ключем, залучаючи закохані пари: вважається, що той, хто вип'є хоч ковток з нього, обов'язково закохається. Сам Поліс з деяких пір називають містом закоханих: багато молодят вважають хорошим провісником майбутнього сімейного життя відвідування Кіпру, Острови Афродіти, і подорож до Фонтану Амороза.

Активний відпочинок

Серед видів відпочинку в Полісі переважають пляжний відпочинок, водні види спорту і яхтинг, а також неспішні прогулянки по околицях на конях. Кінні стежки для прогулянок по заповідних куточках Кіпру пролягають повз самобутніх кіпрських сіл, в мальовничих передгір'ях і наповнених ароматом трав долинах.

Де зупинитися: в веселому Лімассолі або ніколи не спить Айя-Напі, бюджетної Ларнаці або елітному Пафосі, в ультра-спокійному Полісі або сімейному Протарасе; як варіант - на Північному Кіпрі, в Кіреніі або Фамагусті. Що подивитися: давню Нікосію, монастирі Троодоса, або відправитися в круїз в Єрусалим або Каїр, побувати в Північному Кіпрі - в містах Кіренія і Фамагуста. Вас також можуть зацікавіти Іспанія, Італія, Болгарія, Хорватія, Чорногорія. Найпопулярніші міста і курорти країни: Айя-Напа, Ларнака, Лімассол, Нікосія, Пафос.