facebook

РісанВідпочинок в Рісане може стати одним з найприємніших моментів життя. Місцевий фольклор стверджує, що людина народжена для того, щоб байдикувати. Загальна атмосфера життя в цьому місті така повністю підтверджує цю тезу. Неквапливість, безтурботність, спокій і доброзичливість місцевих жителів робить благотворний, майже терапевтичний вплив на туристів. Навіть якби у міста не було інших достоїнств, в нього все одно варто було б приїхати.

Трохи історії

Знаходиться Рисан в декількох кілометрах від Пераста, історія його починається в 3 столітті до нашої ери - тоді це було укріплене місто-столиця иллирийской королеви Теута. Королева, не зумівши протистояти загарбникам, кинулася зі скелі в море.

Переказ свідчить, що перед цим вона прокляла Рисан, сказавши, що тут ніколи не буде власного порту - ось таке чисто жіноче прокляття. Порту, до речі, так і немає ...

До початку нашої ери місто завоювали римляни. Втім, про ці події докладно написано в підручнику історії. На власні очі ж можна побачити лише одне свідчення подій тих далеких років - п'ять римських мозаїк. Це, мабуть, найстаріша пам'ятка міста. Пізніше Рисан переходив то в руки османських завойовників, то в руки венеціанців, пережив короткочасне французьке правління і австрійське панування. Як водиться, все нові і чергові правителі залишали свій слід в історії і зовнішньому вигляді міста. Але до наших днів особливо старих і колоритних пам'яток не збереглося.

Нині в Рісане проживає трохи більше 2000 чоловік - містечко крихітний. Але околиці його інакше, як чудовими не назвеш. Прозорий, не отруєний промисловими викидами повітря, пронизаний ароматами хвойного лісу і кипарисів, найчистіші води Адріатичного моря, буйство різноманітних рослин, м'який субтропічний клімат - все це впливає на стан здоров'я тих, хто вирішив відпочити в Рісане.

Дуже зручно те, що в місті є свій пункт туристичної (і не тільки) інформації. Тут будь-якому приїжджому розкажуть, де можна зупинитися, як знайти дорогу, де поїсти саме те, що він любить, куди піти на прогулянку, як дістатися до готелю.

Готелі та квартири рису

У самому місті готель всього одна (щоправда, є можливість зняти віллу або апартаменти), але неподалік, в Перасте, Которе та прилеглих містах чимало готелів на будь-який, навіть найвимогливіший смак. Багато з них знаходяться буквально в декількох метрах від кромки моря.

Ресторани та магазини

По всьому Рісане розкидані ресторанчики з дуже смачною їжею, приготованою з місцевих продуктів. Обслуговування тут привітне і привітне, ніякого формалізму. Також чимало і продуктових магазинчиків, постачальники більшості продуктів в які живуть неподалік.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки рису

Незважаючи на багату історію, місто не може похвалитися великою кількістю пам'яток. Мармуровий Замок - найвідоміше будова в місті, але цю будівлю сучасне, хоча і побудовано у відповідності з архітектурними традиціями регіону в античному стилі. Знаходиться замок практично на міському пляжі, близькість моря робить його ще більш візуально привабливим. Внутрішні інтер'єри замку виконані із застосуванням дорогого блакитного мармуру і прикрашені декоративними панно, ажурними гратами, ефектними світильниками. Для бажаючих зупинитися на відпочинок саме в замку обладнано вісім номерів, всі вони оснащені сучасною технікою, зручними меблями і мають чудові оглядові майданчики, з яких можна милуватися панорамами моря або околиць. Цокольний поверх замку відведено під парковку автомобілів постояльців, так що, є резон включити Рисан в маршрут автомобільної подорожі по Чорногорії.

Забавні також Римські дворики - комплекс з 8 мальовничих будівель на самому березі Которської затоки, одного з наймальовничіших у світі. Комплекс зібрав воєдино античні архітектурні традиції і сучасні зручності. АЛЕ, якщо говорити про комфорт, не можна не згадати руїни римської вілли, що знаходяться на території міста. Зображення бога Гипноса на мозаїчній підлозі, залишки розписів на стінах, планування приміщень - все говорить про те, що на віллі відпочинок і сон ставили на чільне місце.

Незважаючи на розмір, Рисан просто рясніє дискотеками, нічними клубами і дискотеками, жвавий гул відпочиває натовпу не завмирає тут цілодобово.

Де зупинитися: на одному з курортів Герцегновская Рів'єри. Наприклад, в старовинному і багатому на пам'ятки Которе, крихітному Перасте, мальовничому Рісане або сучасному і веселому Тівате. Сім'ям з дітьми і тим, хто бажає підправити здоров'я, сподобається в «ботанічному саду Чорногорії» - на курорті Герцег-Нові і його придатку Ігало, який на всю Європу славиться своїм інститутом курортно-санаторного лікування. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Дивіться також: Чорногорія, погода в жовтні. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.