Туризм / Чорногорія / Сутоморе
facebook

СутомореСутоморе ( «суша і море») - курортне містечко між Петровац і Баром (приблизно в 5 км), відоме своїми чудовими піщаними пляжами протяжністю більше 2,5 км. Ці знамениті пляжі захищені від вітрів з боку материка кипарисами і соснами. Крім того, неподалік від Сутоморе притулився затишне містечко Чань, дрібногальковий пляж якого входить в число кращих в Чорногорії.

Для тих, хто вважає, що відпочинок повинен бути одночасно якісним і недорогим, містечко Сутоморе підходить, як не можна краще.

Як дістатися до Сутоморе

Через місто проходить залізнична магістраль, що зв'язує столицю Сербії - Белград і Бар. Крім того, тут люблять проводити уік-енди жителі Подгориці - завдяки близькості курорту до столиці. Всього півгодини на поїзді або машині відокремлює їх один від одного.

пляжі Сутоморе

В першу чергу, Сутоморе славиться своїми піщаними пляжами, протяжність яких становить, в цілому, близько 2,5 км. Пляж доглянутий і чистий, тут чимало можливостей для занять плаванням і дайвінгом, а також традиційних пляжних розваг на зразок катамаранів, парашутів, «бананів». Широко відомий невеликий (близько 800 м) піщаний пляж в Сутоморе. Як і в багатьох місцях Чорногорії, пісок тут (в силу свого мінерального складу) має лікувальні властивості: він приносить полегшення хворим на ревматизм. Саме з цієї причини пляж здавна облюбували багаті венеціанці, які страждають ревматичними болями через проживання в прекрасній, але такій сирої Венеції.

Готелі, магазини та ресторани

У безпосередній близькості від пляжів в Сутоморе відкрито понад 50 кафе і ресторанів, шість готелів і безліч приватних вілл. Тут же розмістилися і магазини, в яких можна купити не тільки все необхідне, але і сувеніри. Готелі Сутоморе також орієнтовані на мандрівників, схильних вибирати бюджетний відпочинок. Рівень готелів і вілл відповідає приблизно 3 * за міжнародною класифікацією. Це не означає, що в Сутоморе годі й шукати комфортабельного житла. Просто воно тут позбавлене нальоту розкоші, як це часто буває в пляжних готелях інших країн.

Незайвим буде додати, що основна частина курортної зони на час купального сезону (з 1 червня по 15 вересня) повністю віддається пішоходам, рух автотранспорту в ній заборонено. З давніх-давен вранці працює в містечку рибний ринок, різноманітність дарів моря, пропонованих на ньому, так велико, що більше важко собі навіть уявити.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Сутоморе

Околиці Сутоморе і берегова лінія рясніють тихими лагунами і бухтами, лісами і живописними скелями - ці місця підходять для прогулянок як не можна краще. Виходить, що організація пляжного відпочинку в цій місцевості практично не вимагає додаткових витрат, потрібно сплатити лише дорогу до місця відпочинку, харчування та проживання. Але допитливими туристами зазвичай рухає бажання не тільки поніжитися на пляжі і прогулятися по лісовим і гірськими стежками, а й побачити ті міста, в околицях яких вибрано місце для відпочинку.

З цієї точки зору Сутоморе дуже цікаве місце. Саме місто засноване ще в період середньовіччя, коли вузькі звивисті вулички, вимощені бруківкою, і вдома з тесаного каменю були звичайною справою. Так і перегукуються досі залишки старих стін з сучасними будівлями. У 12 столітті в східній частині містечка була побудована двухалтарная церква Святої Теклі (Crkva Sv. Tekla): дві конфесії прекрасно уживалися під склепіннями одного купола. Зате на протилежному кінці курорту, в західній стороні, збереглася турецька фортеця Haj-Nehaj (Хай-Нехай, перекладається як «бійся - Не бійся»). А на невеликому півострові Ратач, між Баром і Сутоморе, можна побачити руїни бенедиктинського монастиря Святої Марії (11 століття).


Сутоморе

Географічне положення цього курорту таке, що дістатися в будь-яку точку країни не складе проблем. Наприклад, звідси доступна екскурсія на всесвітньо відоме Скадарське озеро. Найближчі до Сутоморе міста Бар і Петровац досить багаті на пам'ятки: тут і мішанина з романо-готичних і османських мотивів Бара, і унікальні римські мозаїки в Петроваце, які підтверджують, що місто було засноване в 3 столітті нашої ери. Треба додати, що через Сутоморе проходить залізнична гілка з Белграда в Бар, що дає чудову можливість розширити екскурсійне простір і побачити інші міста Чорногорії, не витративши на поїздки ні багато часу, ні багато коштів.

Широко відомо гостинність і привітність місцевих жителів. Уже багато років крихітний чорногорський містечко Сутоморе приваблює до себе тисячі відпочиваючих, бажанням яких є поєднати відпочинок на морі з оглядом визначних пам'яток на суші. Їх вибір легко пояснити, адже «Сутоморе» означає «суша і море», що повністю відображає сутність відпочинку в цій місцевості.

Де зупинитися: в старовинному і багатому на пам'ятки Барі, живописному Петроваце або Сутоморе, де знаходиться кращий піщаний пляж країни. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Дивіться також: З чим пов'язані негативні відгуки по багатьом популярним готелям на різних сайтах. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.