Туризм / Шрі-Ланка / Трінкомале
facebook

ТрінкомалеНа пляжах найвідомішого на східному узбережжі курортного міста Трінкомале (або просто Трінке, Trincomalee) протягом усього року стоїть сонячна погода. Уздовж берега там розкидано безліч невеликих бухт, що захищають плавців від вітру, а саме місто ховається в ідеальній закритій природній гавані. Найжвавіші пляжі Трінкомале, які розтягнулися на 6 км - Уппувелі (Uppuveli) в 6 км від центру міста, і розташований за ним Ніавелі (Nilaveli). До них можна дістатися на таксі або рикшах.

Історія Трінке пам'ятає окупацію і голландців, і французів, і англійців. Сам місто, розділений на райони тамільців, мусульман і прихильників інших конфесій, просто не може залишити байдужим. Кожна пам'ятка тут, будь то буддійський, індуїстський храми або мечеть, вимагають свого підходу: мова, дрес-код, правила поведінки. Ці, здавалося б несумісні в одному місці святині, якимось чином уживаються в Трінке, надаючи йому чарівну і захоплюючу атмосферу Сходу.

Як дістатися

З Коломбо до Трінке ходять прості рейсові автобуси (в дорозі 7 годин, 345 LKR) і більш комфортні автобуси (в дорозі 6 годин, 600 LKR) з кондиціонерами, відходять кожні 45 хвилин. До того ж до столиці можна дістатися на поїзді (нічний, в дорозі 9 годин, відходить з Трінке о 20:00).

Ціни на сторінці вказані на липень 2016 р

Звідси також можна дістатися до Канді (6 годин, відходить о 14:30).

Пляжі Трінкомале

У Ніавелі, крім прекрасного піщаного пляжу, будуть цікаві руїни захованих англійських військових баз часів Другої Світової (в яких зараз живуть кажани). До того ж, тут можна орендувати човен і відправитися на острів Пігеон (Pigeon), позайматися дайвінгом і сноркелінгом. Або на інший острів - Кораловий (Coral Island), який знаходиться в декількох кіломаетрах на північ від Ніавелі. Пристати до берега не вийде, а ось насолодитися одним з кращих дайв-сайтів на Шрі-Ланці - легко.

Але більш комфортний і популярний пляж в Трінкомале - це все ж Уппувелі. Тут знаходиться меморіал і цвинтар, загиблих під час повітряної атаки японців в квітні 1942 року.

Кожні півгодини з Трінке до пляжів відправляються автобуси. До Уппувелі за 26 LKR і 20 хвилин, Ніавелі - 30 LKR і 45 хвилин. Тук-тук до Уппувелі обійдеться в 250 LKR (вночі 300 LKR), Ніавелі - 250 LKR.

У 8 км від пляжів знаходяться сім гарячих джерел Канніяй (Kanniyai Hot Springs), де можна викупатися. Кажуть, місцеві води допомагають при артриті і ревматизмі.


Відпочинок в Трінкомале

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Трінкомале

У місті можна подивитися форт Фредерік, який і сьогодні використовується в оборонних цілях. На вершині форту знаходиться гора Свамі і древній індуїстський храм (Swami Rock і храм Tirukoneswaram Kovil), який можна відвідати щодня з 16:30 до 18:30. Звідти відкривається прекрасна панорама берегової лінії і міста.

У 13 км від міста знаходяться дивовижні руїни комплексу Велгам-Віхар (Velgam Vihara), побудовані в першому столітті. Тут можна побачити залишки великої дагоби (мавзолей) і дві маленькі статуї Будди. З 1934 року це місце вважається археологічним заповідником Шрі-Ланки.

Що подивитися: один з найдавніших міст острова Цейлон Анурадхапура, «Левову скелю» Сігірію, Храм Святого Зуба Будди в Канді, печерні монастирі Дамбулли, місто-музей Полоннаруву, а також високогірний курорт Нувара-Елію, який також часто називають «маленькою Англією». Нарешті, варто провести пару днів в яскравій і гучної столиці країни - місті Коломбо. Вас також можуть зацікавіти В'єтнам, Індія, Індонезія, Китай, Японія. Дивіться також: Великобританія або США - де вчитися ?. Найпопулярніші місця і курорти країни: Бентота, Галле, Негомбо, Канді, Коломбо.