facebook

ТіватТіват - сучасний курортне місто на березі Бока-Которської затоки, на півострові Врмац, неподалік від міжнародного аеропорту. Спочатку це місто сприймалося (і до цих пір сприймається багатьма) виключно як точка, куди насамперед потрапляєш, прибуваючи в країну: тут розташований головний чорногорський аеропорт. До того ж, на відміну від сусідніх популярних міст, в Тіват немає нічого, зазначеного ЮНЕСКО, та й взагалі майже нічого старого, вартого уваги і культурно значимого (за винятком одного єдиного середньовічного замку в центрі).

Але м'який клімат, приємні пляжі і зручне розташування щорічно приваблюють сюди все більше туристів. Інфраструктура в Тіват розвинена добре і з кожним роком стає все краще. Активне життя кипить в гавані, число рибних ресторанів і кафе задовольнить навіть самих ненаситних, міський парк дає тінь і рясніє рідкісними рослинами; ну і в разі чого можна застрибнути в автобус і швидко дістатися, наприклад, до більш знаменитого Котора.

А яхтова марина Тівата, вибудувана ділком з Канади на місці старої верфі ВМФ, вважається найбільш шикарною на всьому Адріатичному узбережжі, і тим, що тут варто, можна милуватися як окремої пам'яткою.

Як дістатися до Тівата

Аеропорт Тівата знаходиться в 4 км від міста - це один з двох міжнародних аеропортів Чорногорії (другий в Подгориці). Звідси цілий рік здійснюються щоденні рейси в Белград, в той час як інші польоти сконцентровані в основному в літній період. Перш за все, він зручний для туристів, які прямують в Котор (розташований в 7 км від аеропорту) і в Будву (в 20 км). Телефони: +381 (0) 82 671 550, +381 (0) 82 671 570.

Крім того, Тіват з'єднаний з іншою частиною Чорногорії двосмугової Адріатичної трасою - Jadranska magistrala. Неподалік діє поромна переправа Каменарі - лепетання через протоку Веризі, що дозволяє не об'їжджати Которської бухти на шляху до Хорватії.

клімат Тивата

пляжі Тівата

На узбережжі навколо Тівата знаходяться 17 муніципальних і готельних пляжів, а також безліч невеликих мальовничих бухт з ресторанами, готелями і барами. Крім того, Рів'єра Тіват включає три острови - Квітів, Св. Марка і Милосердною Діви.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Тивата

У 14-15 вв. Тіват був важливим релігійним центром, так як в місцевому монастирі Михайла Архангела, який знаходиться на сусідньому острові Квітів (острів Міхольска Превлака) з 13 в. розташовувалася резиденція православного митрополита Зети.

Крім того, відпочиваючи в Тіват варто оглянути острів Св. Марка (Ostrvo Sveti Marko), церква Св. Саватія і ботанічний сад з екзотичними рослинами, які місцеві моряки привозили із заморських подорожей. Поблизу знаходиться будинок Верона, комплекс Піма в Калімане, будинок Визин і Драго в Селянове, дача Яконна.

дайвінг

Дайвінг-клуб «Нептун-Мімоза» був заснований в 1993 р і має сертифікати CMAS 3M і CEDIP 3M. Тут можна замовити занурення на затонулі кораблі і в печери; уроки ведуться в тому числі і російською мовою. Адреса: Donja Lastva (готель Kamelija), тел .: 069-044-225.

Дайвінг-центр «Росі» може похвалитися власним пляжем і пристанню для катерів. Працює з 1 травня по 31 жовтня. Aдрес: Donja Lastva bb, тел .: (032) 684-510; 684-756, 069-217-130.

події Тивата

Протягом лютого на курорті влаштовуються маскаради і карнавали - традиційні святкування примор'я. А в другій половині місяця починається фантастична «Бокельская ніч». У травні проходять два заходи: Жученіца ( «кульбаба») фешт і День молоді (25 травня).

З кінця липня до початку серпня на курорті починається фестиваль середземноморського театру Purgatorije, який організовує центр з питань культури Тівата. В цей час в місті можна відвідати різноманітні виставки, театральні вистави, проекції фільмів та концерти. Зате в першу суботу серпня в Горній Ластві можна відвідати Ластовський фешт. У програмі: вечеря на млині, виставки, концерти. Крім того, влітку організовують видовищну спортивну олімпіаду з Бочанов.

Листопада також багатий на події, саме в цьому місяці влаштовуються листопадові дні культури з театральними виставами, концертами і виставками.

Де зупинитися: на одному з курортів Герцегновская Рів'єри. Наприклад, в старовинному і багатому на пам'ятки Которе, крихітному Перасте, мальовничому Рісане або сучасному і веселому Тівате. Сім'ям з дітьми і тим, хто бажає підправити здоров'я, сподобається в «ботанічному саду Чорногорії» - на курорті Герцег-Нові і його придатку Ігало, який на всю Європу славиться своїм інститутом курортно-санаторного лікування. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.