Туризм / Чорногорія / Ульцинська Рів'єра
facebook

Ульцинська Рів'єраОдна з трьох Чорногорський Рів'єр, Ульціньской, може стати прекрасним місцем відпочинку для самого вимогливого мандрівника. Для цієї місцевості характерна стійка сонячна погода - 217 сонячних днів в році (сезон триває з квітня по листопад, тобто більше півроку) і найчистіша вода Адріатичного моря. Окремо треба сказати про пляжах Ульцинської Рів'єри. Вони знамениті своїм базальтовим піском. Він має специфічний сірий колір і не тільки підходить для відпочинку, але і корисний для лікування опорно-рухової системи, так як містить цілий комплекс корисних мінералів, йод, солі кальцію і різних карбонатів. Центром Рів'єри є місто Ульцинь, найпівденніший, майже на кордоні з Албанією, місто Чорногорії.

Головні тутешні курорти - власне Ульцинь і пляж Ада-Бояна.

пляж

У цьому регіоні найбільш популярні два пляжі, абсолютно різних по суті, але однаково комфортних. По-перше, це Великий пляж, що простягнувся на 13 (а на погляд багатьох - аж на 24) кілометра. Це найдовший в Чорногорії пляж, уздовж нього розмістилися численні готелі.

По-друге, це міський Малий пляж, навколо якого амфітеатром розташовується саме місто Ульцинь. На Малому пляжі круглий рік вирує життя, тут зосереджена основна маса місцевих кафе, ресторанів, магазинів, дискотек.

До того ж на Ульцинської ривьере знаходиться один з найбільш популярних нудистських пляжів старенької Європи.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки

Сам місто Ульцинь, до речі, знаменитий не тільки пляжем. Як і багато інших міст Чорногорії, він має довгу історію і завжди був бажаною здобиччю для загарбників. Як і майже у всіх містах Чорногорії, в Ульцине є стара частина, по суті - фортеця, що розкинулася на неприступному стрімчаку. З кінця 16 століття на три століття місто потрапило під турецьке правління, з тих пір тут залишилося багато будівель характерною архітектури і численні мечеті.

На всьому узбережжі відомий екзотичний базар в цьому місті, сюди приїжджають спеціально не лише туристи, щоб насолодитися східним колоритом і купити місцеві продукти, а й місцеві жителі.

Як і всі міста Чорногорії, Ульцинь може стати центром насиченої екскурсійної програми: Шацьке озеро, палаци Балшича, старовинне місто Бар - ось неповний перелік екскурсій, доступних з цього міста.

Де зупинитися: на одному з курортів Ульціньской Рів'єри. Наприклад, в багатому на пам'ятки Ульцине, який також люблять кайтсерфери за хороші вітру. Або на прогресивному і веселому острові Ада-Бояна - притулок нудистів всіх мастей. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.