facebook

УльціньУльцинь (Ulcinj) - саме південне місто Чорногорії, розташований недалеко від кордону з Албанією на красивих пагорбах з багатою середземноморською рослинністю. Тут рекордна кількість сонячних днів в році для всього Чорногірського узбережжя Адріатики - цілих 217.

Мальовничий, як і майже всі прибережні міста Чорногорії, Ульцинь має своє особливе обличчя, свій особливий колорит. Люди з'явилися на території цього міста в бронзовому столітті, поселення було засновано в 5 столітті до нашої ери, за свою довгу історію місто було і оплотом піратства і работоргівлі, і частиною Венеціанської Республіки, і перебував під владою Османської Імперії. Кожна з цих епох залишила в місті свій слід і свої історичні та архітектурні пам'ятки, які зосереджені в Старому місті.

Як дістатися

Від аеропортів Тівата і Подгориці до Ульциня можна доїхати на автобусі через Бар або Будву.

клімат Ульциня

Купальний сезон триває з квітня до листопада, влітку температура води часто перевищує +26 ° C.

пляжі Ульциня

Ульцинь і його пляжі - один з найпривабливіших для відпочинку районів Чорногорії. Берегова лінія Ульциня тягнеться більше, ніж на 30 км, від місця впадання річки Бояна в Адріатичне море до мису Старий Ульцинь, і включає в себе широко відомі Великий пляж і Малий пляж. У гірській частині Ульцинської Рив'єри розташовані пляж Валданос і 18 живописних заток. З огляду на географічне положення, саме ця частина Чорногорії може похвалитися самим теплим морем, найбільшою кількістю сонячних днів в році і найбільшим різноманітністю субтропічній рослинності.

На 100 км навколо Ульциня немає жодної фабрики або заводу.

Найвідоміший місцевий пляж - Великий, він тягнеться на 13 км і закінчується на острові Ада-Бояна - найвідомішим в Європі підтверджений за достойну поведінку лежбищем. Ще на узбережжі постійно працює кілька кайтсерферскіх станцій.

Найкрасивіша панорама Старого міста - та, що відкривається з Малого пляжу. Назва пляжу говорить про його розмірах (його довжина близько 400-600 метрів), але не про його значення для туристів. Пляж піщаний, пісок шовковистий і цілющий, володіє підвищеним природним радіоактивним фоном, а тому благотворно впливає на хворих на ревматизм. Крім цього, в силу природних чинників морська вода біля узбережжя високо мінералізована, а в сукупності з кліматичними факторами це створює аерозольну завісу вздовж кромки моря, дуже корисну для лікування хронічних захворювань верхніх дихальних шляхів.

Готелі та ресторани Ульциня

Готелі Ульцина готові запропонувати своїм гостям проживання самого різного рівня. Досить великий вибір скромних готелів, розрахованих на невибагливих мандрівників. Але, незалежно від вартості проживання, привітність і доброзичливість чекають постояльців всіх готелів. Двері безлічі кафе, ресторанів і барів відкриті практично цілодобово: всі вони працюють «до останнього клієнта». Меню засноване зазвичай на місцевих продуктах, дуже свіжих і смачних. Як і в інших приморських містах, тут чимало ресторанів, що пропонують широкий вибір страв з морепродуктів. Через велику кількість туристів, життя міста не затихає ні на хвилину: безліч нічних розважальних закладів запрошують бажаючих відпочити і насолодитися різноманітними шоу. А нічна ілюмінація вулиць в Ульцине вважається найяскравішою і красивою на всьому узбережжі.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Ульциня

Старе місто розділений на дві частини - Верхнє місто (Цитадель) і Нижнє місто. Цитадель є не тільки історичним місцем, вона міцно увійшла в класичну літературу: саме тут знаходився в ув'язненні великий іспанський письменник Сервантес, саме тут він створив образ Дульсінеї (дівчата з Ульциня), яка, як відомо, була обожаема легендарним Дон Кіхотом.

Увійшов Старе місто і в історію релігії: тут в середині 17 століття жив відомий знавець Талмуда Шабтай Цві. Вивчаючи Талмуд, священну для іудеїв книгу, він прийшов до парадоксального висновку: прийняв іслам під ім'ям Махмуда Ефенді. Загалом, багато знання є багато печалі ...

Оскільки місто чимало разів переходив від одних володарів до інших, його архітектурну зовнішність є досить строкату картину, в якій, все ж, переважають мусульманські мотиви. Найяскравішою ілюстрацією переплетення культур є міський Історичний музей, який нині розташовується в колишньої мечеті, яка, в свою чергу, перебудована була з церкви. Особливу увагу варто звернути на Палаццо-Венеція, палац Балшича і екзотичний Східний базар, відомий на все узбережжя.


Відпочинок в Ульцине

Недалеко від Ульцина знаходиться всесвітньо відоме Скадарське озеро, відвідати яке прагнуть всі, хто приїжджає на відпочинок в Чорногорію. Озеро дуже красиво, з різноманітними, місцями заболоченими берегами. Воно дуже цікаво для любителів спостерігати за життям птахів, багато з яких відносяться до рідкісних. У північно-західній частині озера побудована дамба, яка є гордістю країни і втіленням сучасних будівельних технологій. Саме по ній проходить шосе і залізнична магістраль Белград - Бар. На березі ж Скадарського озера знаходиться албанське місто Шкодер зі старовинною фортецею, до нього від Ульциня всього лише 40 км по автомагістралі.

Де зупинитися: на одному з курортів Ульціньской Рів'єри. Наприклад, в багатому на пам'ятки Ульцине, який також люблять кайтсерфери за хороші вітру. Або на прогресивному і веселому острові Ада-Бояна - притулок нудистів всіх мастей. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Як «закордону» в Чорногорії дуже популярні поїздки в італійську Венецію, місто Миколи Чудотворця Барі і в сусідню Хорватію, в Дубровник. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Дивіться також: Пам'ятки Чорногорії, Чорногорія, пам'ятки. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.