facebook

ЦетіньєЗатишно розташувалася в долині між вапняковими горами древня столиця Чорногорії місто Цетіньє - справжнє місто-музей, заснований ще в 13 столітті.

У Цетінського монастиря зберігайте особливо шанована християнська реліквія - десниця Пророка і Хрестителя Іоанна, якої, за переказами, був хрещений Спаситель. Там також знаходиться частинка Чесного і Животворящого Хреста Господнього.

Трохи історії

У 15 столітті, під час війни з турками, правителю країни необхідно було перемістити столицю з Жабляка в більш неприступне місце. Обрано був для цієї мети місто Цетіньє. Потім місто втратило своє колишнє значення, відродився в 17 столітті, знову перестав бути помітним ... Найвищого розквіту місто досягло в 1860 по 1918, під час правління Миколи I Петровича. Загалом, доля у нього нелегка. До середини 20 століття місто перестав мати значення як курорт, що було зовсім несправедливо. Можливо, пам'ятки, які можна в ньому оглянути, не є стільки помітними, як цікаві об'єкти прибережних міст, але саме Цетіньє і є втіленням Чорногорії.

Як дістатися

Потрапити в місто можна за двома основними дорогами: з Будви і з Котора. Обидві дороги гірські, обидві повні небезпечних поворотів, за словами очевидців - переміщення по ним на автомобілі вже є своєрідним атракціон. Саме по цих дорогах потрапляють зазвичай туристи в Цетіньє, на автомобілях або автобусах. Зате саме з крутих поворотів цих гірських доріг відкриваються незабутні краєвиди на околиці.

клімат

Готелі, ресторани та сувеніри

Можна зупинитися і в місті, а не приїжджати в нього на екскурсію, тут є кілька готелів і ресторани, де можна харчуватися. Але, якщо немає специфічного інтересу до його історії, навряд чи це доцільно: місто невелике, туристичний інтерес до нього буде вичерпаний досить швидко.

З сувенірами в Цетіньє справа йде не краще, ніж у всій Чорногорії: неакуратно зроблені магніти, аляпісто тарілки, дивне мереживо ... Тому в якості сувенірів варто купити пршут - в'ялений особливим чином окіст, виноградну горілку і місцевий сир. Продукти ці, звичайно, не настільки довговічні, як магніти, приліплені на холодильник, але задоволення вони доставлять набагато більше, та й уявлення про країну дадуть повніше.

Розваги, екскурсії та визначні пам'ятки Цетіньє

Одна з найцікавіших пам'яток міста - скляний павільйон з рельєфною картою Чорногорії. Карта створена руками офіцерів Австрійського генерального штабу в 1917 році. Вона настільки докладна, що на ній можна знайти практично будь-який будинок, що стояв на території країни в той час. І, хоча ця пам'ятка не так стара і значима для історії країни, як багато інших, навколо карти завжди багато цікавих туристів, які намагаються знайти будівлі, в яких вони оселилися, улюблені пляжі, монастирі і церкви, які збираються відвідати.

Сама ж найстаріша пам'ятка міста - церква Влашка, побудована 1405 року пастухами. Знаменита вона чудовими фресками грецьких майстрів, а також церковною огорожею, зробленою зі зброї, взятого в якості трофея у турків під час війни 1876 року. Цікавий палац короля Ніколи, побудований в 1867 році в досить рідкісному стилі сесійній. Тут збереглися ефектні інтер'єри і в яких зараз розміщені експонати Національного музею Чорногорії, розповідають про сповнену драматизму історії країни.

Інші пам'ятки: «Владин Дім» (колишній Будинок Уряду, зараз тут відкрита Національна галерея), будинок принца-єпископа, багатий Краєзнавчий музей (1871 г), резиденція короля Петра II, «Блакитний музей», Художня галерея, Центральний історичний музей і безліч інших цікавих місць.

Цетінський монастир (1484-1785 рр) - резиденція чорногорських митрополитів, одна тут зберігається одна з найважливіших святинь християнства. У монастирі можна вклонитися Деснице Іоанна Хрестителя, частини Животворящого Хреста Господнього, а також побачити таку цікаву річ, як плащаницю, вишиту руками російської цариці Катерини II. На території монастиря працювала перша чорногорська друкарня, що надрукувала в 1493 році першу книгу на південно-слов'янською мовою кириличним шрифтом - Октоїх (її можна знайти в монастирському музеї).

На вершині гори Ловчен (1660 м), з якою пов'язані багато сторінок історії дивовижної країни Монтенегро, знаходиться мавзолей поета і філософа Петра Негуша. Ще за життя владика розпорядився поховати себе в невеличкій капличці на горі, з якої відкривається приголомшливо красива панорама околиць. Каплиця була зруйнована під час війни з австро-угорцями, але на її місці споруджено мавзолей, до якого постійно йдуть туристи, бажаючи вшанувати пам'ять видатного поета і філософа. Найзручніше добиратися до національного парку гори Ловчен якраз з Цетіньє, шлях на машині або авто займе близько 30 хвилин. Далі підйом пішки на значну кількість ступенів.

Де зупинитися: на одному з курортів Будванской, Ульціньской або Герцегновская Рів'єри. Куди відправитися: в національний парк Ловчен, щоб піднятися на запаморочливу гору, до гробниці Петра Негоша і вшанувати пам'ять останнього духовного правителя країни; до багатому рибою всіх сортів Скадарське озеро або в древню столицю Чорногорії Цетіньє. Крім того, варто побувати в старовинній фортеці Котора і насолодитися видами на Которська затока, проспівати «поговори хоч ти зі мною, гітара семиструнная ...» біля пам'ятника Висоцькому в Подгориці і, заплющивши очі від висоти і крутості стежки, тихо нашіптуючи молитву, піднятися до святої обителі - скельний Острозький монастир. Вас також можуть зацікавіти Греція, Італія, Болгарія, Кіпр, Хорватія. Найпопулярніші міста і курорти країни: Бар, Будва, Котор, Підгірці, Петровац.